Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

„Jedynka” na piątkę, czyli jak gimnazjaliści zachwalali swoją szkołą

W ubiegłym tygodniu, 7 kwietnia uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 zorganizowali Dzień Otwarty dla młodzieży i rodziców, których dzieci dokonają wkrótce wyboru szkoły.

Jak relacjonuje nauczycielka Monika Bugielska przyszli gimnazjaliści mogli się przyjrzeć jak wygląda nauka w gimnazjum. W tym dniu szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych absolwentów klas szóstych i ich rodziców. O tym, co oferuje opowiedziała m.in. dyrektorka Aurelia Wolny. Zachwalała szczególnie innowacyjne metody nauki (innowacja matematyczna „Lubię to” oraz innowacja z języka angielskiego „Windows G1”), na których będzie oparte nauczanie w klasach pierwszych. W programie był też program artystyczny przygotowany przez uczniów, prezentacja szkolnej telewizji Gimatv, zabawy sportowe i zwiedzanie budynku szkoły. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i jabłka, gdyż tego dnia w szkole obchodzono też Światowy Dzień Zdrowia. Można było skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia czy porozmawiać z pracownicami sanepidu o zdrowym stylu życia.

facebook google plus one