Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Przedszkolaki z „Jarzębinki” i „Bambi” razem w Europie

Przedszkole nr 1 było, we wtorek 21 czerwca, gospodarzem pikniku integracyjnego „Razem w Europie”, który zorganizowało z okazji 25.rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. Mali słubiczanie świętowali razem z zaprzyjaźnioną placówką z Frankfurtu nad Odrą.

– Z przedszkolem „Bambi” współpracuję od lat 90., a „ Jarzębinka” od roku 2003 - wspominała dyrektorka Jadwiga Grabowska. Opowiadała, że co miesiąc dzieci odwiedzają swoich sąsiadów zza Odry, jeżdżą razem na wycieczki, bawią się na piknikach. Maluchy oswajają się w ten sposób z językiem sąsiadów. – Kiedyś mieliśmy też u nas praktykantów, którzy prowadzili zajęcia po niemiecku – mówiła J. Grabowska. Dodała, że teraz nauka języka obcego odbywa się za pomocą zabawy lub w czasie zajęć, gdy dzieci uczą się na przykład piosenek po niemiecku. Ze współpracy obu placówek jest bardzo zadowolona dyrektorka „Bambi” Barbara Fromme. – Dzięki niej jesteśmy bardziej zauważalni w środowisku – mówiła.

facebook google plus one