Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Za nami bardzo udane Miejskie Święto Hanzy

Przez trzy dni mieszkańcy Słubic i Frankfurtu bawili się wspólnie podczas Miejskiego Święta Hanzy "Bunter Hering-Swawolny Kogucik". Były koncerty gwiazd, m.in. Patrycji Markowskiej i zespołu Slade, pokazy dawnej sztuki rzemieślniczej, atrakcje dla najmłodszych.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali w piątek po południu 8 lipca, na moście łączącym Słubice i Frankfurt, burmistrzowie Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke. Tego samego dnia wieczorem odbył się koncert Michała Szpaka, który z powodu nagłej burzy trzeba było przenieść z granicznego mostu do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Z tego powodu nie wszyscy mogli w nim uczestniczyć, za co przepraszamy, ale były tylko dwa rozwiązania: albo koncert odwołać, albo zorganizować go w sali SMOKa. Ze względów bezpieczeństwa można było wpuścić tam tylko 300 osób. Za to wszyscy, już bez problemów mogli obejrzeć o północy piękny pokaz fajerwerków. Tradycyjnie na obu brzegach Odry obserwowało go tysiące osób. W sobotę, na scenie przy Collegium Polonicum biesiadowaliśmy z Kapelą Bajer, a potem były jeszcze koncerty Rafała Brzozowskiego i Patrycji Markowskiej. Słubiczan do późnej nocy bawiła też grupa Skaner. Wiele osób wybrało się również do Frankfurtu. Na scenie przy ratuszu w sobotę zagrał brytyjski boysband  East 17, a po nich grupa Slade. Niewątpliwą atrakcją w Słubicach były pokazy rzemiosł dawnych przygotowane przez grupę rekonstruktorów. Średniowieczne miasteczko zbudziło zainteresowanie wielu mieszkańców.

facebook google plus one