Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Podczas Miejskiego Święta Hanzy kwestowano na rzecz pomnika

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości w Słubicach miał podczas Miejskiego Święta Hanzy swoje stoisko promocyjne. - Cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Michał Sobociński ze społecznego komitetu.

- Odwiedzających interesowała koncepcja artysty rzeźbiarza, forma przekazu i znaczenie poszczególnych elementów pomnika – relacjonuje. - Z zaciekawieniem słuchali opisu projektu i oglądali projekcję multimedialną dotyczącą historii powstania inicjatywy bodowy pomnika – dodaje. Opowiada, że goście z zainteresowaniem oglądali też wystawę propozycji wydawniczych Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, który pomaga komitetowi w działalności edukacyjnej dzieci i młodzieży. - Wśród zainteresowanych budową pomnika była duża liczba Polaków mieszkających poza granicami kraju, a także wielu naszych sąsiadów z Niemiec. Atrakcją punktu okazała się drużyna rekonstrukcyjna "Żołnierzy Wyklętych" z Zielonej Góry – mówi. Cieszy się też, że stoisko odwiedził burmistrz Tomasz Ciszewicz, który wspiera budowę pomnika.

facebook google plus one