Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

25 uczniów dostało roczne stypendia od gminy.Gratulujemy!

Oliwia Mizerska ze średnią ocen 6,00, Tymoteusz Tokarski – 5,70, Jakub Żygielewicz - 5,69, Piotr Mateusz Codogni i Dymitr Janusz Łazdowski, którzy ubiegły rok szkolny skończyli ze średnią 5,60, Hubert Kossiński z wynikiem 5,55 i Nikola Poddebniak ze średnią 5, 36 – między innymi oni będą dostawać stypendia od gminy w tym roku szkolnym. Dziś, 25 sierpnia, podczas sesji rady miejskiej gościliśmy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wyróżnionych stypendiami za bardzo dobre wyniki w nauce i inne sukcesy, a także ich rodziców.

Żeby sięgnąć po stypendium, które wynosi 150 zł miesięcznie i jest przyznawane przez 10 miesięcy, trzeba skończyć poprzedni rok szkolny z wyróżnieniem lub uzyskać najwyższą średnią ocen w szkole, albo tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych. Stypendiami wyróżnia się też uczniów, którzy uzyskali jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Do tego trzeba mieć minimum ocenę dobrą z zachowania. W ub. roku tym wymaganiom sprostało 23 uczniów, w tym 25.

W Szkole Podstawowej nr 1 stypendia dostali: Michalina Grontkowska (laureatka wojewódzkiego konkursu z historii, zdobywczyni I miejsca w finale województwa lubuskiego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Szczypiorniak na Orlikach 2016”), Cyprian Jurkowski (laureat wojewódzkiego konkursu z matematyki, finalista wojewódzkiego konkursu z historii oraz z przyrody, zdobywca drużynowo II miejsca w finale lubuskim chłopców „Szczypiorniak na Orlikach 2016”), Amelia Korczak (laureatka wojewódzkiego konkursu z matematyki, finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody, wyróżniona za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny) oraz Maciej Smoląg (laureat wojewódzkiego konkursu z matematyki, finalista wojewódzkiego konkursu z przyrody, wyróżnienie za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”, II miejsce drużynowo w finale lubuskim chłopców „Szczypiorniak na Orlikach 2016”).

Także czterech uczniów dostawać będzie stypendia w Szkole Podstawowej nr 2. Wśród nich są: Michalina Bielecka (finalistka wojewódzkiego konkursu z matematyki, wyróżniona także za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”, finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł), Piotr Mateusz Codogni i Dymitr Janusz Łazdowski – obaj mają najwyższą średnią ocen w szkole – 5,6 oraz Paulina Woźniak (II miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 600 m – 1.51,87).

W Szkole Podstawowej nr 3 na stypendia zasłużyli: Hanna Irena Klincewicz (finalistka konkursu z przyrody), Hubert Kossiński (najwyższa średnia ocen w szkole – 5,55, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Hetmany” II miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Hetmany), Jakub Adrian Kowalczyk (finalista wojewódzkiego konkursu z historii, II miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Hetmany”), Bartłomiej Zimniak (finalista wojewódzkiego konkursu z przyrody).

Wśród uczniów szkół wiejskich stypendia dostali: Nikola Poddebniak (najwyższa średnia ocen w szkole – 5,36, I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt) i Sandra Szczerbin (I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt) z SP w Golicach, a także Tymoteusz Tokarski ze szkoły w Kunowicach (najwyższa średnia ocen w szkole – 5,70, laureat wojewódzkiego konkursu z matematyki).

W gimnazjach stypendystów jest jeszcze więcej. W każdej szkole wyróżniono po pięć osób. W „jedynce” stypendia przyznano: Wiktorowi Jarosławowi Daniszewskiemu (laureat wojewódzkiego konkursu z matematyki, laureat Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy 2015/2016), Roksanie Iwaszkiewicz (III miejsce drużynowo w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce dziewcząt), Dorianowi Damianowi Nowickiemu (finalista Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy 2015/2016, II miejsce w finale lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 1500 m – 4.41,76), Urszuli Grażynie Olejarz (finalistka wojewódzkiego konkursu wiedzy o sztuce – muzyka, II miejsce w Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Strzeleckiej w strzelaniu z broni pneumatycznej – karabinek pneumatyczny 30 strzałów z wynikiem 265 punktów), Jakubowi Żygielewiczowi (najwyższa średnia ocen w szkole – 5,69).

W Gimnazjum nr 2 stypendiami wyróżniono: Jakuba Czaka (I miejsce w finale lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal – 6,43 I miejsce w finale lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegu 110 m ppł – 14,56), Aleksandrę Irenę Klincewicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii oraz z języka polskiego, laureatka Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy 2015/2016), Oliwię Mizerską (najwyższa średnia ocen w szkole – 6,00, finalistka w wojewódzkim konkursie z historii, laureatka Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy 2015/2016 oraz konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”), Joachima Wanago (finalista wojewódzkiego konkursu z historii) i Martę Zaporowską (finalistkę wojewódzkiego konkursu z języka polskiego, finalistkę Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy 2015/2016).

facebook google plus one