Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

70.urodziny szkoły w Kunowicach!

16 wrzesień 2016 roku przejdzie do historii szkoły podstawowej w Kunowicach z kilku powodów. Dziś uroczyście świętowano nie tylko 70.urodziny szkoły, ale też nadanie jej imienia Kornela Makuszyńskiego i poświęcenie sztandaru. Burmistrz Tomasz Ciszewicz zawiózł do Kunowic specjalny prezent. W czasie uroczystości zapowiedział, że szkoła zostanie rozbudowana.

W przyszłorocznym budżecie gminy znajdą się pieniądze na dokumentacje techniczną, a sama inwestycja rozpocznie się w 2018 roku. Obok istniejącego, poniemieckiego budynku, stanie nowy, który pomieści trzy oddziały. Dyrektor placówki Arkadiusz Kokociński nie krył radości, podobnie jak nauczyciele i rodzice. Powodów do zadowolenia było zresztą dużo więcej, bo szkoła ma już też własny sztandar, na którym widnieje twarz patrona placówki i słowa K. Makuszyńskiego: "Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa". Sztandar szkoła zyskała m.in. dzięki sponsorom, wśród których były firmy z terenu gminy. Ich przedstawiciele gościli na dzisiejszej uroczystości i odebrali podziękowania od nauczycieli i dzieci kunowickiej szkoły. 

facebook google plus one