Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dziś słubiczanie sadzili żonkile. Wiosną zakwitną pola nadziei

W ogrodzie, przyległym do kościoła pw. NMP Królowej Polski, Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo, jak co roku, zorganizowało akcję sadzenia żonkili. Uczestniczyły w niej przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, delegacja uczniów z Technikum Leśnego w Starościnie, wychowankowie placówki Nasza Chata z Cybinki, przedstawiciele służb mundurowych, zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński, przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak i kierowniczka biura spraw społecznych słubickiego magistratu Sabina Matkowska.

Wolontariusze posadzili ok. 2 tysięcy cebulek żonkili. Gdy wiosną kwiaty zakwitną zostaną ścięte, a dzieci rozdawać je będą mieszkańcom za dobrowolne datki. Pieniądze, które w ten sposób zbiorą dzieci zostaną przekazane hospicjum na pomoc chorym. „Pola Nadziei” to kampania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Jej głównym celem jest szerzenie idei działań hospicyjnych oraz uwrażliwienie innych na potrzeby osób chorych. Żonkil będący międzynarodowym symbolem nadziei ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie ich życia, jakim jest choroba.

Fot. Magdalena Nowak-Stupienko

facebook google plus one