Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Od młodych możemy się uczyć ekologii!

Uczniowie SP nr 3 oraz gimnazjaliści z „dwójki” wywalczyli tytuł „Najbardziej ekologicznej szkoły w gminie Słubice”. W środę, 26 października w Collegium Polonicum odbył się finał kampanii edukacyjno-ekologicznej „Bądź Eko-słubiczaninem”, którą od maja prowadziła gmina Słubice. Rywalizowało ze sobą pięć szkół: wszystkie słubickie podstawówki i dwa gimnazja.

Uczniowie najpierw obejrzeli film nakręcony w ramach kampanii, który przybliża nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Już niebawem słubiczanie będą dzielić śmieci na pięć frakcji, a nie na trzy jak dotychczas. Film opowiada m.in. o tym, do jakich pojemników trzeba będzie wrzucać posegregowane śmieci. To m.in. musieli wiedzieć uczniowie, którzy reprezentowali swoje szkoły. Ale nie tylko. Pytania dotyczyły też miejsc, w których najczęściej pojawiają się w mieście dzikie wysypiska czy metod walki z tymi, którzy wyrzucają nielegalnie śmieci. Na kampanię „ Bądź Eko-słubiczaninem” gmina pozyskała 45 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, której samorząd powierzył przeprowadzenie kampanii zorganizowała sześć happeningów w mieście poświęconych segregacji odpadów, spotkania w szkołach, wspólnie z mieszkańcami, na portalu Słubice24.pl, który był naszym partnerem medialnym, tworzona jest mapa dzikich wysypisk, którą na bieżąco monitoruje Straż Miejska, co w konsekwencji prowadzi do likwidacji takiego wysypiska. Do mieszkańców trafiły też setki ulotek, które uczą jak, według nowych zasad, będziemy już wkrótce segregować śmieci (ulotkę można znaleźć w załączniku), rozdano 200 zgniatarek do butelek plastikowych. Odbyły się też akcje sprzątania najbardziej zaniedbanych miejsc w mieście.

facebook google plus one