Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dzieci w sportowym stylu uczciły Narodowe Święto Niepodległości

Dziś, 10 listopada odbyły się tradycyjne biegi, w których wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie ze Słubic i Frankfurtu. Jutro pobiegną dorośli. To już 27. edycja Narodowych Biegów Niepodległości o Puchar Słubic. Przedszkolaki tradycyjnie walczyły o Puchar Księdza Kanonika Józefa Zadwornego, starsze dzieci zostały nagrodzone medalami i pucharami.

Dziś trasa biegów przebiegała wokół placów: Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II. Jej długość była zależna od kategorii wiekowej. Zawody uroczyście otworzyli w południe zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński i starosta słubicki Marcin Jabłoński. Oni też wręczali puchary i medale zwycięzcom biegów.

Natomiast jutro, 11 listopada będzie Słubicki Biegowy Festyn Niepodległości, który rozpocznie się o 14.00. Biegacze będą mieli do pokonania 5 km trasę, wystartują z placu Przyjaźni, biec będą przez plac Wolności, plac Bohaterów, ul. Narutowicza, Rzepińską, Sportową, a meta znajdować się będzie na stadionie SOSiR. Dla wszystkich startujących, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz puchary za miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród startujących rozlosowanych też będzie 5 nagród rzeczowych.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy, Straż Graniczna, strażacy i ratownicy medyczni. 11 listopada z powodu biegów, od 13.45 do 15.00, będą utrudnienia na drogach. Dotyczy to placu Przyjaźni, placu Wolności, placu Bohaterów, ul. Narutowicza, Rzepińskiej i Sportowej.

facebook google plus one