Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Uczniowie z „trójki” mieli witaminowy dzień

Dziś, 13 stycznia 2017 roku, uczniowie klasy I B, przebrani za witaminy, na długiej przerwie częstowali koleżanki i kolegów owocami i witaminowymi deserami. Było to jedno z wydarzeń przygotowanych przez szkołę w ramach Witaminowego Dnia. Dyrektorka Hanna Wróbel podkreśla, że to nie pierwszy raz organizowany jest tego typu dzień w SP 3. – Zależy nam na propagowaniu zdrowego żywienia, chcemy, żeby nasi uczniowie wiedzieli jaką role odgrywają witaminy, co warto jeść, a czego unikać – mówi.

Dzieci z najmłodszych klas miały okazje posłuchać o tym, które produkty zawierają cenne witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju. Tę wiedzę przyswajały też sobie ucząc się piosenki na ten temat, tworząc plakat o zdrowym żywieniu. Uczniowie starszych klas dyskutowali o tekście „Tajemnicza witamina C”. Wszyscy słuchali też komiksu „Kodeks zdrowego życia”, wydanego przez Ministerstwo Zdrowia. Dzieci rozpowszechniały też w szkole ulotki z ciekawostkami na temat „Jak nie tracić witamin pochodzących z żywności”. Zwracały uwagę m.in. na to, żeby myjąc warzywa nie moczyć ich długo, bo to obniża zawartość witaminy B i C, sałatki i surówki przygotowywać na krótko przed spożyciem, jeść zewnętrzne, grubsze liście sałaty, gdyż zawierają więcej wapnia, żelaza i witamin i jeść mniej wypieczone pieczywo, bo zawiera więcej witamin niż dobrze wypieczone.

facebook google plus one