Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Słubiczanie pięknie zagrali dla WOŚP. Dziękujemy!

- Nasi mieszkańcy pokazali, że mają wielkie serca – mówią burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak i się cieszą, że wspólnie udało nam się zebrać ponad 88 tys. zł. - To rekordowa kwota! – podkreśla szef słubickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tomasz Pilarski. W ubiegłym roku podczas finału WOŚP zebraliśmy 57 tys. zł.

W niedzielę 15 stycznia na ulice miasta wyszło blisko 100 wolontariuszy, wśród których była głównie młodzież, choć nie tylko. Na bazar z własnoręcznie upieczonymi rogalikami wybrały się panie, które w wolnych chwilach grają w „dwójce” piłkę siatkową. Postanowiły, że upieką ciasta i to będą ich „cegiełki”. Słodkości cieszyły się dużym powodzeniem wśród osób odwiedzających w niedzielę Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, w którym odbywał się finał WOŚP. Panie ruszyły też z ciastem w teren, co dodatkowo motywowało mieszkańców do wrzucania pieniędzy do puszek.

– Takich osób, które pokazały kawał serducha było znacznie więcej – opowiada Małgorzata Horyza ze słubickiego sztabu i wspomina choćby pracownice banku Pekao SA, które od 15.00 do północy liczyły zebrane pieniądze. – Za Bóg zapłać! – podkreśla M. Horyza. Słubiczanie otworzyli też serca podczas licytacji, które towarzyszyły zbiórce. Na licytacje trafiły m.in. rzeczy podarowane przez Łukasza Fabiańskiego, które okazały się największym hitem. Jedna z jego koszulek została sprzedana za 2 tys. zł, druga za 1 tys. zł, natomiast piłka z autografem bramkarza reprezentacji Polski, którą podarował Urząd Miejski poszła za 800 zł. Nabywcę znalazła też flaga z herbem gminy (1100 zł), wycieczka rowerowa z burmistrzem (1300 zł), jogging z zastępcą burmistrza (400 zł), unikalna replika dzwonu z kościoła mariackiego podarowana przez T. Ciszewicza (500 zł), wizyta w winnicy Turnau, której współwłaścicielem jest Grzegorz Turnau (1400 zł - w całej Polsce na aukcje trafiły tylko dwa takie `vouchery ).

Za 600 zł sprzedano rejs statkiem Zefir po Odrze, za 500 zł: zaproszenie do loży VIP na pierwszy mecz w sezonie Stali Gorzów, która zmierzy się 30 czerwca z ROW Rybnik, które podarowała firma Promet Cargo z Kunowic, reklamę w Gazecie Słubickiej i pobyt w hotelu w Poznaniu połączony z uroczystą kolacją, który zasponsorował Hotel Kaliski. Na aukcję trafił też nowy wózek inwalidzki, który za 500 zł kupił mieszkaniec Słubic, by po chwili przekazać go działającemu w naszym mieście hospicjum domowemu im. Wincentego a’Paulo. Nabywcę znalazł też rower ufundowany przez sklep Lewiatan (600 zł), zabiegi zdrowotne podarowane przez firmę Brandmed (350 zł), karnet na wszystkie koncerty organizowane w klubie Prowincja (450 zł) i kolację w tym klubie(200 zł).

Można też było wylicytować usługi, warte 1000 zł, świadczone przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych (poszły za 500 zł), drewno do kominka od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych (700 zł), zabiegi upiększające w SPA Afrodyta (600 zł), nocleg i kolację w hotelu Horda (400 zł), wybielanie zębów w słubickiej klinice stomatologicznej ART-Dent (650 zł), karnet na 10 wybranych seansów w kinie SMOK (300 zł) czy miesięczną reklamę na portalu Słubice24.pl (300 zł). To wszystko pozwoliło zebrać ponad 88 tys. zł. Ostateczna kwota nie jest jeszcze znana, bo do rozliczenia została jeszcze jedna puszka.

Przez cały czas trwania finału WOŚP, w SMOKu były tłumy. To zasługa dzieci z przedszkoli i szkół, młodzieży, która przygotowała ciekawy program artystyczny, zespołów muzycznych i tancerzy. SMOK przyciągał też warsztatami tanecznymi i plastycznymi, przed budynkiem można było pojeździć quadem i obejrzeć sprzęt strażaków ze słubickiej OSP.  

Poniżej fotorelacja autorstwa Anny Panek-Kusz i Tomasza Fedyszyna.

facebook google plus one