Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Tak słubiczanie świętowali 3 maja

Po raz 18. odbył się 3 maja w Słubicach festyn wincentyński, zorganizowany przez gminę i parafię pw. NMP Królowej Polski. Powód świętowania był podwójny. Jak podkreślał burmistrz Tomasz Ciszewicz 226 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulującą m.in. prawa i obowiązki obywateli. 3 maja to także święto Matki Bożej Królowej Polski, która patronuje parafii przy ul. 1 Maja. Tradycyjnie organizuje ona wówczas odpust.

Środowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski, a o 14.30, na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych, rozpoczął się festyn, który wspólnie z burmistrzem otworzyli: proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski ks. Tomasz Partyka i Leopold Owsiak z zarządu powiatu słubickiego. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali m.in. lokalni artyści i dzieci ze słubickich przedszkoli. Zagrała też Kapela. N, składająca się z kleryków, którzy kontynuują ponad czterdziestoletnią historię zespołu „Lazaryści” działającego w seminarium misjonarskim na Stradomiu w Krakowie. W czasie festynu Straż Miejska znakowała rowery i rozdawała dzieciom kamizelki odblaskowe, parafianie sprzedawali upieczone przez siebie ciasta, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym, Słubicka Fundacja na Rzecz Wspierania Sportu i Edukacji "SOSIR" wraz z grupą Pomagamy przygotowała konkursy dla dzieci, pracownicy Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zabawiali dzieci podczas warsztatów plastycznych, strażacy prezentowali swój sprzęt. Poniżej fotorelacja z festynu.

facebook google plus one