Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Biblioteka w Słubicach. Oczywiście!

Biblioteka. Oczywiście! Pod tym hasłem od 8 do 15 maja w całej Polsce trwał XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Celem tego ogólnopolskiego programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Słubicka biblioteka oczywiście, jak co roku włączyła się do wspólnego świętowania.

Z tej okazji można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla czytelników. Tych małych i dużych. Świętowanie rozpoczęto od twórczych warsztatów bez granic "Maskotka Europy „Syriusz”. Uczniowie słubickich szkół podstawowych wykonali prace przestrzenne przedstawiające maskotkę Europy. Dodatkowo stworzyli plan podróży Syriusza po krajach Unii Europejskiej. Dzieci musiały wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej, dlatego przy tym zadaniu korzystały ze zbiorów bibliotecznych takich jak: książki, mapy, ulotki oraz informatory o Unii Europejskiej.

Kolejną atrakcją tego dnia był przygotowany Kącik Gier Planszowych. Sympatycy „planszówek” mieli okazję przeżyć świetną zabawę podczas wspólnej rywalizacji. Nowy dzień przyniósł kolejne atrakcje! W oddziale dla dzieci odbyły się niezwykłe spotkania dla małych czytelników. Na początku Ciotka Klotka czytała bajki, następnie dzieci wraz z instruktorką fitness Izabelą Smolską wkroczyły krokiem zumby w świat tańca, a na koniec wykonały dla siebie niepowtarzalną zakładkę do książki.

Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek oczywiście nie zabrakło zajęć Klubu Plastusia. Dzieci wraz z rodzicami wykonali plakaty promujące bibliotekę, oczywiście! Dorosłym czytelnikom biblioteka zaproponowała spotkanie w ramach „Kulinarnych czwartków”. Na stole królował zielony, zdrowy szpinak oraz literatura kulinarna i nie tylko. Uczestnicy wspólnie przygotowali omlet i delektowali się jego pysznym smakiem. Atrakcją ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek było przedstawienie teatralne „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu rodziców i nauczycieli dzieci z przedszkola nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach. Było to fantastyczne przedstawienie, które zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzonych widzów! Sala była wypełniona po brzegi.

Ponadto, dla czytelników przygotowano zabawę "Książka-niespodzianka”. Każdy mógł wypożyczyć książkę „w ciemno”, w domu ją rozpakować i mieć radość z czytania. Pracownicy biblioteki zaprosili również do zabawy fotograficznej „Pokaż radość czytania”, która promuje czytanie książek. Zdjęcia można nadal umieszczać na profilu facebookowym słubickiej biblioteki.

Źródło: Biblioteka miejska w Słubicach

facebook google plus one