Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

To są najlepsi z najlepszych!

25 uczniom, którzy wyróżniają się w swoich szkołach, burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz przyznał stypendia. Gościliśmy ich dziś, 31 sierpnia 2017 r., podczas sesji rady miejskiej, na którą zostali zaproszeni z rodzicami. Gratulacje od burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka odbierali najlepsi uczniowie w swoich szkołach, zdolni sportowcy, osoby odnoszące nieprzeciętne sukcesy. Wśród nich był Cyprian Jurkowski, gimnazjalista z „jedynki”, który ubiegły rok szkolny zakończył z najwyższą średnią ocen w gminie - 5,85.

- Jesteśmy z was bardzo dumni i bardzo wam dziękujemy – mówił burmistrz podkreślając, że ten sukces jest przede wszystkim wynikiem ciężkiej pracy uczniów, ale też wsparcia ze strony rodziców i nauczycieli. Dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolanta Skręty dodała, że w szkołach mamy wiele zdolnych dzieci, a stypendia powędrowały do tych najlepszych z najlepszych. Przewodniczący rady Mariusz Olejniczak cytował natomiast Stanisława Staszica, że „talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada".

Stypendia, w wysokości 150 zł miesięcznie, uczniowie będą dostawać przez cały rok szkolny. W SP nr 1 wyróżniono w ten sposób czterech uczniów: Emilię Kusz (zajęła I miejsce w Lubuskim Konkursie Recytatorskim „Pro Arte”), Hannę Samelską (najwyższa średnia ocen w szkole - 5,80), Kacpra Tomaszewskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego) i Kamila Wojciechowskiego (finalista wojewódzkiego konkursu z historii).

Zdolnych uczniów nie brakuje też w SP nr 2. Wśród wyróżnionych stypendiami są: Michalina Bielecka (laureata wojewódzkiego konkursu z matematyki oraz finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody, laureatka Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”), Natalia Kiedrowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego), Dymitr Janusz Łazdowski (laureat wojewódzkiego konkursu z historii, finalista wojewódzkiego konkursu z matematyki) i Martyna Genowefa Mierzwiak (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego).

Stypendia dostawać też będzie czterech uczniów SP nr 3. Są to: Natalia Ficner (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Patryk Tadeusz Górecki (finalista wojewódzkiego konkursu z historii), Marcel Małachowski (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73), Adam Murdza (I miejsce w konkursie ogólnopolskim najlepszy żongler XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych).

Wśród uczniów szkół wiejskich wyróżniono: Jakuba Staszaka ze Szkoły Podstawowej w Golicach (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,2) oraz uczennicę tej szkoły Sandrę Szczerbin (I miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt). W SP w Kunowicach stypendia będą dostawać: Sabina Kusz (najwyższa średnia ocen w szkole: 5,73) i Tymoteusz Tokarski (tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu z historii oraz z matematyki).

Burmistrz przyznał też stypendia czterem uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Gimnazjum nr 1. Są to: Cyprian Jurkowski (średnia ocen 5,85), Jakub Tomasz Krzyśków ( III miejsce w finale lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal :5,37 m), Justyna Natalia Pachciarek i Marta Zuzanna Wroniewicz (II miejsce drużynowo w wojewódzkim finale Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt.

Wśród gimnazjalistów z „dwójki” stypendia dostawać będą: Jakub Czak (mistrz Polski młodzików w biegu na 110 m przez płotki, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 60m przez płotki), Mykyta Donets (tytuł laureata wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego), Aleksandra Irena Klincewicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z biologii oraz z języka angielskiego, najwyższa średnia ocen w szkole: 5,78), Martyna Krupowicz (finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii oraz z języka angielskiego), Sonia Ryszczuk (finalistka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego, I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Lingwista” z języka angielskiego).

Warunki otrzymania stypendium burmistrza określa uchwała rady miejskiej. Żeby uczeń mógł się o nie ubiegać musi spełnić co najmniej jeden z następujących warunków: otrzymać świadectwo z wyróżnieniem (trzeba mieć najwyższą średnią ocen w szkole), uzyskać tytuł finalisty lub laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania, zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych dziedzinach i formach aktywności na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz co najmniej ocenę dobrą z zachowania.

facebook google plus one