Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Burmistrz zaprosił organizacje pozarządowe do wspólnego świętowania

Przedstawiciele organizacji pozarządowych gościli wczoraj, 20 grudnia w magistracie, na wigilijnym spotkaniu z udziałem burmistrza Tomasza Ciszewicza i przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka. Burmistrz T. Ciszewicz podkreślał, że organizacje pozarządowe to lokomotywa wielu cennych akcji społecznych, które zasługują na ogromne słowa podziękowania.

Gratulował wszystkim pomysłów, zapału i zaangażowania w życie społeczne, ale jedną z organizacji wyróżnił w szczególny sposób. Na ręce Przemysława Szewielińskiego, prezesa słubickiego Hospicjum św. Wincentego a’ Paulo przekazał list z gratulacjami, bo to właśnie to stowarzyszenie zostało niedawno laureatem konkursu Społecznik Roku 2017, organizowanego przez wojewodę lubuskiego. To gmina zgłosiła wolontariuszy ze Słubic do tej nagrody. P. Szewieliński przyszedł na wczorajsze spotkanie ze statuetką, którą wspólnie z Danutą Kudrelek, odebrali w Gorzowie. Nie, żeby się nią pochwalić. Ku zaskoczeniu burmistrza prezes słubickiego hospicjum przekazał ją gminie. – Stanie na honorowym miejscu w naszej gablocie – zapowiedział T. Ciszewicz i dodał, że ten gest go wzruszył. Na spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych dotarli też harcerze ze swoim komendantem Wacławem Strażewiczem, którzy przynieśli nam do magistratu Betlejemskie Światełko Pokoju.

facebook google plus one