Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dzieci pokochały to miejsce w bibliotece

- Dzięki otrzymanej dotacji z Gminy Słubice na modernizację i doposażenie oddziału dziecięcego udało nam się zrealizować wiele marzeń – mówią słubiccy bibliotekarze i prezentują oddział dla dzieci w nowej odsłonie.

Słubicka biblioteka, która regularnie rozbudowuje księgozbiór i poszerza swoją ofertę zajęć i wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym, od dłuższego czasu borykała się z brakiem miejsca. Stąd pomysł, żeby przebudować niektóre pomieszczenia. - W oddziale dla dzieci została rozebrana ścianka działowa, dzięki czemu oddział zwiększył się o powierzchnię byłego magazynu książkowego. Nowa powierzchnia została podzielona na strefy: komputerową z czterema stanowiskami, strefę dla najmłodszych czytelników z literaturą dziecięcą oraz strefę z profesjonalnym ekranem, rzutnikiem i laptopem, gdzie można organizować m.in. zajęcia edukacyjne – wyliczają pracownicy biblioteki.

Zadbali też o to, żeby oddział dla dzieci, był miejscem, gdzie będzie przytulnie i ładnie. Na podłodze leży tam teraz duży, puszysty, zielony dywan, obok stoją kolorowe pufy, mobilny stojak z poduszkami, pojemniki na książki oraz zestaw dużych klocków piankowych. Na ścianie pojawiła się kolorowa fototapeta z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Dla najmłodszych czytelników przygotowano aplikacje ścienne manipulacyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród maluchów. Pomieszczenie oświetlają nowoczesne lampy sufitowe oraz lampy dekoracyjne nad biurkami.

Nie dziwi więc, że dzieci czują się tu doskonale i chętnie odwiedzają to miejsce. Tym bardziej, że biblioteka realizuje nowe projekty, jak choćby „Wspólne baraszkowanie na dywanie” – zajęcia z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne dla dzieci 3- letnich i ich rodziców oraz cykliczne zajęcia w Klubie Plastusia oraz Grupie Zabawowej. Tu też prowadzone są lekcje biblioteczne i spotkania tematyczne dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do prezentacji multimedialnych.

- Słubicka biblioteka to nie tylko półki wypełnione książkami – podkreślają jej pracownicy. – Mamy bardzo wiele do zaoferowania mieszkańcom Gminy Słubice oraz Powiatu Słubickiego. Stajemy się nowoczesnym i europejskim ośrodkiem wiedzy i informacji.

facebook google plus one