Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Ponad 114 tys. zł na WOŚP. Słubiczanie jesteście wyjątkowi, a serca macie ogromne!

- Dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasi mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że potrafią pomagać i mają wielkie serca - tak burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak komentują rekord jaki padł wczoraj, 14 stycznia podczas zbiórki na WOŚP. Ponad 114 tys. zł - taką kwotą przekażemy na zakup sprzętu medycznego do leczenia noworodków. Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Wówczas słubiczanie zebrali ponad 88 tys. zł.Warto też zaznaczyć, że dotychczas Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała słubickiemu szpitalowi sprzęt o wartości ponad 640 tys. zł. Pediatria dostała m.in. nowoczesny ultrasonograf i nieinwazyjny monitor, oddział położniczo-noworodkowy: inkubatory, lampy do fototerapii, kardiomonitor, urządzenie do screeningowego badania słuchu, a ortopedia- stół operacyjny.

- Dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasi mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że potrafią pomagać i mają wielkie serca - tak burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak komentowali rekord jaki padł 14 stycznia podczas zbiórki na WOŚP. Ponad 114 tys. zł - taką kwotą przekażemy na zakup sprzętu medycznego do leczenia noworodków. Ubiegłoroczny rekord – 88 tys. zł został pobity!

Ale to był gorący dzień, mimo, że termometry wcale nie zachęcały do wyjścia z domu. Przejmujący chłód nie ostudził jednak zapału blisko 90 wolontariuszy, którzy już od rana krążyli z puszkami po mieście, kwestując na rzecz WOŚP. O 19.00 wiadomo było, że uzbierali już ponad 40 tys. zł. Taką wiadomość przekazał szef słubickiego sztabu Tomasz Pilarski, gdy wieczorem mieszkańcy przyszli na główną licytację do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W sali koncertowej zabrakło miejsca. Tłumy były tam zresztą od 14.00, od momentu, gdy scenę opanowały dzieci ze słubickich przedszkoli i szkół, lokalne zespoły i grupy taneczne.

Podziwiać można było występy przedszkolaków z "Krasnala Hałabały”, „Jarzębinki”, „Pinokio” i „Misia Uszatka”, dzieci z najmłodszej grupy Flamenco ze Szkoły Tańca La Frontiera Joanny Zapały, tancerzy ze Studia Tańca Towarzyskiego Henryka Lechelta, zespół Live of Dance i grupę Primabalerina z Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej, zagrały Fanfary Europy, zatańczyły grupy ze szkoły tańca Ginger Dance School Olgi Shabelko. Publiczność oklaskiwała też m.in. scholę Jerzyki, chór Konsanans, małych tancerzy z Frajdy Beaty Kempy i grupę taneczną Westside People.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób włączyli się w 26. Finał WOŚP. Ogromne słowa podziękowania należą się też tym wszystkim, którzy otworzyli swoje serca podczas licytacji. Ale i tym, którzy te licytacje wsparli jako ofiarodawcy.

Jak zawsze nie zawiódł Łukasz Fabiański, który przekazał gminie na licytację m.in. swoje rękawice, koszulkę i zdjęcia z autografami. Rękawice poszły za 2,5 tys. zł! Za ponad tysiąc złoty kupiona została koszulka piłkarza, około tysiąca złotych przyniosły też licytację zdjęć z autografami. Nabywców znalazły również rzeczy przekazane głównie przez słubickie firmy. Za 800 zł wylicytowano usługi oferowane przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych, za tysiąc złotych sprzedano jeden z rowerów od firmy Lewiatan, a za 2,5 tys. zł rejs statkiem Zefir po Odrze. Taką samą kwotę uzyskał pakiet zabiegów w ośniańskim SPA Afrydyta. Nabywców znalazły też dwa herby powiatu słubickiego (każdy sprzedano za 1 tys. zł), gadżety podarowane przez WOŚP (koszulki zostały sprzedana za 700 zł i 500 zł). Na licytacje trafiły anioły - grafiki i luksografie, które powstały podczas warsztatów plastycznych i fotograficznych w galerii OKNO. - Spodziewałam się, że mogą zostać sprzedane za kilkadziesiąt złotych każdy, a tymczasem płacono za nie nawet 200 zł - mówi prowadząca galerię Anna Panek-Kusz. W sumie z licytacji aniołów na konto WOŚP wpłynęło ponad 2 tys. zł! Jak co roku na licytacje trafiły też wejściówki do loży VIP na mecz Stali Gorzów podarowane przez firmę Promet Cargo, karnety do groty solnej, sauny i na kort tenisowy ufundowane przez Hotel Baranowski, profesjonalne nagranie w studio nagrań SMOK, karnety do kina, voucher na wszystkie koncerty organizowane w 2018 r. przez Klub Prowincja, usługa dentystyczna w klinice Piotra Klincewicza, pobyt dla dwóch osób w czterogwiazdkowym hotelu w Poznaniu ufundowany przez Hotel Kaliski, czy kampanie reklamowe w telewizji HTS Słubice i na portalu Słubice24.pl

facebook google plus one