Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

W Golicach dziadków i seniorów mają w sercach!

W mnóstwo wrażeń i wzruszeń obfitował Dzień Seniora, połączony z Dniem Babci i Dziadka, który został zorganizowany w piątek 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Golicach. Poniżej relacja z tego wydarzenia, którą napisała Katarzyna Szober-Matuła, polonistka z golickiej szkoły.

Uczniowie, we współpracy z nauczycielami i rodzicami przygotowali wspaniałe występy! W repertuarze znalazły się m.in.: recytacje pięknych wierszy, występy taneczne, scenki kabaretowe, koncerty życzeń i pokaz mody. Nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolaki, przygotowali wzruszające scenki opowiadające o początkach znajomości naszych dziadków. Według nich, nasi bliscy poznali się już w przedszkolu!

Propozycje uczniów klas I-III powodowały wiele wzruszeń i śmiechu. Wyjątkowy, poruszający taniec uczennic klasy II, zapewne na długo pozostanie w pamięci publiczności! Dzięki występom klasy czwartej i szóstej, nasi goście mogli powrócić wspomnieniami do młodzieńczych lat i posłuchać wspaniałych utworów z repertuaru Czerwonych Gitar, Katarzyny Sobczyk, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka i Bohdana Smolenia. To właśnie uczniowie klasy szóstej spowodowali falę oklasków, największych braw i bisów! Należy podkreślić ogromny wkład pracy w przygotowania występów: oryginalne stroje, rekwizyty uczniów, gra aktorska!

Nie zabrakło również konkursów dla naszych gości! Wybrane babcie musiały obrać jak najdłuższą skórkę jabłka, a dziadkowie w jak najkrótszym czasie nadmuchać balon! Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a pozostali goście słodkie upominki i laurki. Dzięki tak wyjątkowym wydarzeniom organizowanym w naszej szkole, możemy wraz z bliskimi nam osobami świętować te ważne w życiu chwile i piękne święta!

facebook google plus one