Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Ale oni pięknie recytowali!

Pierwszoklasiści: Zuzanna Pietrzak ze szkoły w Kunowicach, Luo Taixing z niepublicznej szkoły muzycznej w Słubicach i Julia Belska z SP nr 3 – zwyciężyli w powiatowym konkursie recytatorskim „Wiersze świerszcza”, który odbył się dziś, 21 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Jury pod przewodnictwem Renaty Bac z biblioteki miejskiej w Słubicach przyznało też trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Kristianna Braun z kl. I Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Słubicach, Zuzanna Zyga z kl. III c SP nr 2 i Szymon Zawadzki z kl. III d szkoły podstawowej w Rzepinie. Swoją nagrodę specjalną ufundowała też biblioteka miejska. Otrzymał ją Oskar Gołaszewski z kl. II w Golicach.

Jak mówiła Danuta Krawczyk, nauczycielka z SP 1, która po raz ósmy zorganizowała konkurs „Wiersze świerszcza” okazja ku temu była podwójna: Światowy Dzień Poezji i pierwszy dzień wiosny. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z ośmiu szkół: trzech słubickich samorządowych podstawówek, niepublicznej szkoły muzycznej oraz szkół w Golicach, Kunowicach, Rzepinie i Górzycy.

Konkurs tradycyjnie odbył się pod patronatem wydawnictwa Nowa Era, które wydaje „ Świerszczyka”. - Co roku funduje nam dyplomy i książki dla wszystkich uczestników konkursu – mówi D. Krawczyk. Oprócz tego rada rodziców przy SP nr 1 ufundowała maskotki Bajetana Hopsa, bohatera „Świerszczyka”, które otrzymali zwycięzcy.

facebook google plus one