Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

W bibliotece było słychać „Ptasie Trele”

Aleksandra Słopnicka z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” została laureatką XIV Międzyprzedszkolnego, Gminnego Przeglądu Wiersza „Ptasie Trele” i zdobyła tytuł Trelik 2018. W piątek, 20 kwietnia, w bibliotece miejskiej dzieci mogły posłuchać wierszy, które w tym roku opowiadały o naszym kraju. „Piękna nasza Polska cała” – pod takim tytułem zorganizowano tegoroczną imprezę, nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Patronat nad konkursem objął burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Konkurs, którego pomysłodawcą i jednym z głównych organizatorów jest Przedszkole nr 1 „Jarzębinka”, jak zwykle zgromadził tłumy dzieci. Jury, w którym zasiadały: Ewa Chustecka, Julia Głowania i Monika Bugielska przyznało wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród trzylatków i czterolatków  zwyciężył Maciej Zapała z „Jarzębinki”, drugie miejsce zajęła Maja Wroniewicz z PS 2 „Pinokio”, a trzecie – Wiktoria Lechowska z „Jarzębinki”. W drugiej kategorii (5- i 6-latki) najwyżej oceniono występ Aleksandry Słopnickiej, drugie miejsce przyznano Nikoli Margol z „Krasnala Hałabały”, a trzecie – Zofii Strążyńskiej-Lewandowskiej z „Misia Uszatka”. Nagrody wręczył dzieciom przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak. W konkursie zaprezentowało się 21 przedszkolaków ze Słubic i Kunowic.

Atrakcją były nie tylko występy dzieci, ale też...rodziców maluchów z "Jarzębinki", którzy przygotowali fantastyczne przedstawienie teatralne "Polscy poeci dzieciom" pod kierownictwem nauczycielki Marioli Jasiniak.

facebook google plus one