Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Do Słubic zawitali uczestnicy Herbowego Flisu Odrzańsko-Warciańskiego!

Dnia 8 lipca w godzinach wieczornych rzeką Odrą przypłynęli do naszego miasta uczestnicy „Herbowego Flisu Odrzańsko-Warciańskiego w 100-Lecie Niepodległości i 100-Lecie Ligi Morskiej i Rzecznej”.

Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że miała swój początek w dwóch miejscach i odbywa się w ogłoszonym przez władze samorządowe województw nadodrzańskich „Samorządowym Roku Rzeki Odry 2018”. W tym roku uczestnicy flisu gromadzą flagi odwiedzanych na swojej trasie miejscowości w celu upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej. Zgodnie z ideą tej edycji, dzisiejszego ranka Zastępca Burmistrza Słubic Roman Siemiński, przywitał uczestników flisu, wręczając im flagę z logo Słubic oraz życząc powodzenia na dalszej trasie. Zastępca Burmistrza Słubic z rąk uczestników otrzymał memoriał, w którym uczestnicy wyrażają poparcie dla wszelkich inicjatyw dotyczących zagospodarowania rzeki Odry oraz nadzieję, że realizacja planowanych działań wpłynie pozytywnie na rozwój społeczno-gospodarczy naszych regionów.

Flisaków można będzie jeszcze spotkać w nadodrzańskich miastach, takich jak Kostrzyn, Gozdowice, Cedynia, Widuchowa, Gryfino oraz w Szczecinie, w którym zawitają 14 lipca kończąc swój rejs (dokładne daty w harmonogramie flisu).

facebook google plus one