Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Niepodległość wybrzmiała po mistrzowsku!

Piątkowy wieczór, 26 października 2018 roku przejdzie do historii naszego miasta, bo właśnie tego dnia gmina Słubice zaprosiła mieszkańców na koncert galowy pod honorowym patronatem burmistrza Tomasza Ciszewicza z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele pw. Ducha Świętego mogliśmy być uczestnikami muzycznej uczty, którą przyrządzili dla nas: maestro Monika Wolińska, dyrygentka światowego formatu, pierwsza Polka w historii, która stanęła za pulpitem w nowojorskiej Carnegie Hall, Brandenburska Orkiestra Państwowa, chóry Salutaris z Mińska oraz Con Sono i Adoramus ze Słubic oraz czwórka solistów - Małgorzata Trojanowska, Aneta Łukaszewicz, Aleksander Rewiński i Rafał Korpik,

Publiczność, która wypełniła po brzegi kościół, miała okazję posłuchać porywających rozmachem utworów, osadzonych w narodowej tradycji muzycznej: poematu symfonicznego Odwieczne Pieśni z op. 10 Mieczysława Karłowicza, a także Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy) do muzyki Wojciecha Kilara. - To był niesamowity koncert, który poprzez wybór utworów i mistrzowskie wykonanie, wprawił mnie w stan prawdziwego uniesienia - mówiła po jego zakończeniu Natalia Wilkiewicz, która przyszła na koncert z bliskimi.

Na koncercie gościliśmy też m.in. nadburmistrza Frankfurtu Rene Wilke, nowo wybranego burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, Tadeusza Jędrzejczaka z zarządu województwa lubuskiego, a także słubickich radnych i starostę słubickiego Marcina Jabłońskiego.

Odchodzący z urzędu burmistrz Tomasz Ciszewicz podkreślił, że koncert jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości (z tej okazji gmina ufundowała też pomnik poświęcony wszystkim, którzy walczyli o niepodległość i byli ofiarami niszczenia narodu polskiego). Ponieważ T. Ciszewicz po raz ostatni wystąpił w roli burmistrza (nie ubiegał się o reelekcję) raz jeszcze podziękował mieszkańcom za 8 lat współpracy.

facebook google plus one