Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Na mecie każdy dostał dziś flagę

Tysiąc biało-czerwonych flag, medale dla trójki najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej i pamiątkowe koszulki dla pierwszych jedenastek… Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dziś, 9 listopada 2018 roku, 29. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i uczniów wszystkich rodzajów szkół, które postanowiły uczcić w ten sposób 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już wiemy, że wyjątkowa rocznica jaką obchodzimy w tym roku sprawiła, że na starcie naszych biegów stanęło jeszcze więcej osób niż w poprzednich edycjach - mówi Ryszard Chustecki z SOSiRu, który w 1990 roku zaproponował, żeby z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizować w Słubicach biegi. Każdego roku inicjatywa ta spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.

Tradycyjnie start i meta biegów były przy placu Bohaterów. Trasa przebiegała wokół placów: Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II. Jej długość była zależna od kategorii wiekowej. Zawody uroczyście otworzyli w południe burmistrz elekt Mariusz Olejniczak i starosta słubicki Marcin Jabłoński. Najmłodsi tradycyjnie walczyli o Puchar ks. Kanonika Józefa Zadwornego, pozostali o medale i puchary ufundowane m.in. przez gminę.

Na starcie biegów były dzieci ze wszystkich przedszkoli i szkół. Po raz pierwszy w zawodach wzięła udział 5-letnia Matylda z przedszkola Pinokio. Podczas zajęć w przedszkolu dużo się dowiedziała o rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wraz z innymi dziećmi nauczyła się też 4 zwrotek hymnu Polski. Gdy dowiedziała się, że na mecie biegu dostanie jeszcze flagę Polski tym bardziej chciała wziąć  w nim udział. Podobnie jak jej koleżanka Maja i inne dzieci. 

Maluchów i uczniów dopingowali rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

facebook google plus one