Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

U nas zapachniało już świętami

- To był świetny pomysł, żeby zorganizować taki mini jarmark bożonarodzeniowy także w Słubicach – chwaliła Natalia Wrońska, która z dziećmi zajrzała w weekend do Świątecznej Zagrody. Stanęła ona w piątek 14 grudnia na deptaku koło biblioteki i do niedzieli można tam było spotkać Mikołaja z żywymi reniferami, pojeździć na karuzeli, zajrzeć do żłóbka i pośpiewać kolędy. – Będziemy się starali, żeby w przyszłym roku oferta była jeszcze bogatsza – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Świąteczna Zagroda powstała dzięki pomocy finansowej jaką gmina Słubice otrzymała z Unii Europejskiej w ramach projektu” Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Słubice/Frankfurt nad Odrą”. Towarzyszył jej szereg darmowych imprez, na które gmina zaprosiła mieszkańców. Było m.in. sobotnie kolędowanie przy żłóbku, w którym wzięły udział dzieci z zespołu Jerzyki, chóru Singing All Together, uczniowie niepublicznej szkoły muzycznej i wielu słubiczan.

Tłoczno było w piątek po południu w bibliotece miejskiej, która w ramach gminnego projektu zorganizowała warsztaty dla dzieci. Maluchy dostały torby, które ozdabiały świątecznymi motywami. – Przyszliśmy całą rodziną i dzieci są zachwycona – chwaliła mama 3,5-letniej Majki i 5-letniej Matyldy. Wcześniej rodzice zabrali córki do mikołajkowej zagrody. – Były tam prawdziwe renifery – mówiła zachwycona Maja i pokazała zdjęcie, które z Mikołajem zrobiły jej elfy. Do biblioteki niektóre dzieci zajrzały też w sobotnie popołudnie. Można tam było posłuchać bajek w języku polskim i niemieckim.

Wielu mieszkańców przyjęło też zaproszenie Fundacji Grupy Pomagamy, która przy wsparciu m.in. gminy, urządziła w niedzielę, w parku przy placu Przyjaźni miejską wigilię. To tam burmistrz Mariusz Olejniczak zapowiedział, że gmina będzie chciała w kolejnych latach rozbudowywać jarmark, bo takie imprezy jednoczą mieszkańców i w cudowny sposób wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Na wigilię wolontariusze fundacji przygotowali wiele pyszności. Między innymi mieszkanki Świecka i Rybocic ulepiły ponad 1500 pierogów! Można też było spróbować bigosu, domowych ciast, pysznej gorącej lemoniady z owoców i wielu innych pyszności.

facebook google plus one