Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Poruszyli wszystkie struny wrażliwości

To było nie tylko piękne przedstawienie, ale też wulkan emocji, których dostarczyli publiczności nasi lokalni artyści podczas kolejnego już Preludium Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie frankfurckiego Forum Kleista zaprezentowało się we wtorek, 18 grudnia, 370 osób!

- Jesteście najjaśniej świecącą gwiazdą tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego – chwalił wykonawców burmistrz Mariusz Olejniczak, chwilę przed tym jak złożył życzenia świąteczne zebranym gościom, a także mieszkańcom, którzy za pośrednictwem telewizji HTS, będą mogli obejrzeć Preludium Bożonarodzeniowe w wigilijny wieczór. Burmistrz podziękował wszystkim twórcom za przygotowanie przedstawienia, które za każdym razem cieszy się wśród słubiczan wyjątkowym zainteresowaniem.

Scenariusz i reżyseria była dziełem Barbary Druć, polonistki z „ogólniaka, kierownikiem muzycznym był Piotr Tamborski, kierownikiem produkcji Tomasz Pilarski, scenografią zajął się Tomasz Stefański. Wyczarowali klimat, który poruszał wyobraźnię i serca publiczności. Preludium zagościło po raz pierwszy na deskach Forum Kleista, bo zaplanowane przedstawienia w Collegium Polonicum, nie mogły się tam odbyć z powodu pożaru, jaki latem zniszczył aulę słubickiej uczelni. – Bardzo dziękujemy Forum Kleista za gościnę – podkreślał dyrektor SMOKa Tomasz Pilarski, dodając, że szczególne słowa uznania należą się Stefanowi Welkerowi, który pomógł w realizacji przedstawienia.

Bohaterami Preludium były głównie dzieci, ale nie tylko. Wśród wokalistów podziwialiśmy: prowadzony przez Annę Adamowicz Rytmos i Mały Rytmos, Dzieci Maryi, którymi opiekuje się siostra Dorota Szynal, uczniów niepublicznej szkoły muzycznej, chór Singing all together prowadzony przez Magdalenę Iłowską, Załogę Boga Barbary Zduńczyk, zespół Do-Re-Mi-Fa Artura Mierzwiaka, Jerzyki, którymi kieruje Monika Jakuszewicz, Bona Fides Barbary Druć i Kukułeczki z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince.

W repertuarze dla starszej publiczności zaprezentowali się: Anna Adamowicz i Tomasz Stefański, zespół Con Sono, który prowadzi Swietlana Doniec Łysenko, chóry Konsonans Piotra Pakulskiego i Lebensfreude Heide Schwaneberg, Edyta Kręgiel ze Studia Piosenki SMOK, Anna Topolska i Fundacja Grupy Pomagamy. Scenę wypełnili też tancerze z Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej oraz Ginger Dance School Olgi Szabelko. Oczarowali publiczność m.in. baletowymi umiejętnościami, których dopełnieniem była ciekawa choreografia. Brawami nagrodzono też maluchy z zespołu Frajda Beaty Kempy.

Bohaterem wieczoru była też muzyka w wykonaniu: Piotra Tamborskiego (instrumenty klawiszowe), Romana Boryczki (gitary), Waldemara Franczyka (instrumenty perkusyjne), Marcina Grabowskiego (bas), Jacka Fałdyny (saksofon), Piotra Pakulskiego (akordeon), Tomasza Pilarskiego (instrumenty klawiszowe). Zachwycił też grający na saksofonie uczeń szkoły muzycznej Damian Penkala. Towarzyszył Marcelowi Sztachelskiemu i Michałowi Timofiejczykowi, którzy zaśpiewali piękny utwór „Mario, czy Ty wiesz”.

Części muzyczne przeplatane były bożonarodzeniowymi, refleksyjnymi opowieściami, które snuli młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Drewniane Pudełko zwane wyobraźnią”, prowadzonej przez B. Druć. Całość złożyła się na piękną opowieść, dzięki której mieszkańcy mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Preludium Bożonarodzeniowe było jedną z propozycji Aktywnego Kalendarza Adwentowego, cyklu imprez, które co roku przygotowują mieszkańcy Słubic i Frankfurtu. Produkcja tak dużego wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu, jakie Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, otrzymał z Euroregionu Pro Europa Viadrina.

facebook google plus one