Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

„Bili” się o…ekologię!

Niesamowite emocje towarzyszyły ekologiczno-sportowej imprezie „Eko Cross Challenge”, która odbyła się 20 grudnia, w hali Szkoły Podstawowej nr 1, w ramach gminnej kampanii edukacyjnej „Eko młodzi gniewni”. Główną atrakcją imprezy był pojedynek sportowy a’la cross fit.

Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół podzieleni na grupy (klasy VI i VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści). Ci starsi zmierzyli się ze słubickimi sportowcami, ambasadorami gminnej kampanii. Do wykonania wszyscy mieli sportowo-ekologiczne zadania m.in. zgniatanie butelek na czas. Wśród uczniów szkół podstawowych z wyzwaniami tymi najlepiej poradzili sobie przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, którzy pokonali kolegów z „dwójki”. Trzecie miejsce przypadło drużynie z SP nr 1.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna z „dwójki”, która w dogrywce pokonała sportowców. W tej grupie byli: Paulina Polańska, Paulina Kliszczak , Rafał Borowiak i Jakub Czak. Trzecie miejsce zajęli uczniowie „jedynki”. Najlepsze drużyny nagrodzono czekami pieniężnymi, do wykorzystania przez szkołę. Wręczył je burmistrz Mariusz Olejniczak. Nagrodzono też najaktywniejszych kibiców. Tu równych sobie nie mieli uczniowie szkoły w Kunowicach.

Sportowe zmagania można było obserwować m.in. na wielkim telebimie, rozstawionym w hali sportowej. W przerwach czas widzom umilili m.in. tancerze oraz cyrkowcy ze słubickiej grupy FAN-atycy. Można tez było porozmawiać z ambasadorami kampanii, którzy prezentowali swoje sportowe trofea.

Podczas imprezy towarzyszyła nam też Fundacja Grupy Pomagamy, która przygotowała atrakcje i zabawy dla najmłodszych, a Tomasz Fedyszyn ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaangażował chętnych do stworzenia rzeźby z odpadów.

Całe wydarzenie było transmitowane na żywo w telewizji HTS, która na zlecenie gminy, przygotowała i realizuje kampanię.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

facebook google plus one