Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Brawo słubiczanie. W sercach macie ocean dobroci!

Ale to były emocje. W czasie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia 2019 roku) słubiczanie uzbierali ponad 113 tys. zł! Dokładnie 113 580 zł. I choć nie pobiliśmy ubiegłorocznego rekordu (ponad 114 tys. zł), to jednak o rekordzie i tak możemy mówić. Kolacja z Łukaszem Fabiańskim została wylicytowana za 7 tys. zł!!! To najwyższa kwota, osiągnięta w Słubicach od kiedy gra tu WOŚP.

Łukasz Fabiański nie tylko dał się namówić na kolację (przygotuje ją słubicka restauracja Villa Casino), ale też przekazał dwie swoje koszulki.  Obie z autografami polskiego bramkarza, który przypomnijmy jest Honorowym Obywatelem Słubic. Pierwsza, z ubiegłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji, została wylicytowana za 2,5 tys. zł, druga za 1 tys. zł.

Rekordową kwotę - 1,7 tys. zł. uzyskał też duet...z burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem. Ponieważ lubi on śpiewać spodobał mu się pomysł pracowników magistratu, żeby między innymi w taki sposób wesprzeć WOŚP. W profesjonalnym studiu, którym dysponuje Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, burmistrz spotka się z Marcelem Sztachelskim. Chłopiec wyznał, że prawdopodobnie wybierze jakiś popowy przebój. - Zgadzam się na wszystko - żartował burmistrz..M. Olejniczak wystawił też na licytację tort, który upiecze na dowolną okazję. - Będzie to ciasto, bez żadnych mas cukrowych - zachęcał i tort znalazł nabywcę. Za 800 zł!.

Na licytację trafił też fotel, w którym zasiadało dotychczas czterech słubickich starostów. Został wylicytowany za 1500 zł. Wiele osób postarało się, żeby podczas niedzielnego finału WOŚP nie zabrakło cennych fantów na licytacje. Promet Cargo jak zawsze zadbał o wejściówki na mecz Stali Gorzów i gadżety podarowane przez Bartosza Zmarzlika, hotel Kaliski ufundował romantyczny weekend w swoim hotelu w Poznaniu, klinika chirurgii plastycznej Elżbiety i Andrzeja Barańskich oddała na licytację serię zabiegów, podobnie jak SPA Afrodyta, szpital wystawił m.in. masaże, Brandmed usługi fizjoterapeutyczne, firma Kama, prowadząca sklep Lewiatan, ofiarowała m.in. rower, a portal Słubice24.pl bezpłatną reklamę na swojej stronie. Można też było wesprzeć orkiestrę kupując podczas licytacji karnet na wszystkie imprezy organizowane w tym roku w klubie Prowincja, na seanse w kinie SMOK, na koncerty we frankfurckiej filharmonii czy na koncert noworoczny, który SMOK organizuje w najbliższą sobotę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też kalendarze Galerii OKNO, ilustrowane zdjęciami uczestników zajęć fotograficznych. Można też było wylicytować koszulkę kolarki Anny Harkowskiej, 40 pączków od dwumiasta Słubice - Frankfurt, kosze z materiałami promocyjnymi gminy Słubice czy drewnianego koguta, nawiązującego do herbu Słubic.

Przez cały finał WOŚP ciekawie było też na scenie SMOKa. Wystąpiły m.in. przedszkolaki z Pinokia, Krasnala Hałabały, Misia Uszatka i Jarzębinki, podopieczni Atelier Tanecznego Patrycji Janickiej, zatańczyła Bohema, koncertował Mały Rytmos, Konsonans, schola Jerzyki. Program przygotowało też studio piosenki Edyty Kręgiel, szkoła tańca GINGER, grupa taneczna D.A.C oraz Westside People, a o światełko do nieba tradycyjnie zadbał Maciek Stranz.

Dziękujemy Słubickiemu Ośrodkowi Kultury za profesjonalne i bardzo atrakcyjne przygotowanie finału, wszystkim wolontariuszom za to, że pomimo okropnej pogody cierpliwie chodzili z puszkami i zbierali pieniądze, darczyńcom dzięki którym licytacje były tak kuszące, wykonawcom prezentującym się na scenie i wszystkim słubiczanom zaangażowanym w finał WOŚP. Odbywał się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Udowodniliśmy, że tak właśnie jest!

facebook google plus one