Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Nasze kościoły okiem niemieckiego pasjonata fotografowania

Horst Drewings z Frankfurtu nad Odrą w piękny sposób sfotografował polskie kościoły leżące w powiecie słubickim i ku radości słubiczan zaprezentował je 7 lutego 2019 roku na wystawie w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Fotografowanie to moja pasja, która się narodziła gdy miałem 14 lat – opowiada frankfurtczyk. Z aparatem objechał cały powiat słubicki, pokazując na zdjęciach urodę architektury sakralnej. Wystawy pogratulował autorowi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Wielokrotnie bywałem na przykład w kościele w Cybince, znam dobrze tę budowlę, a jednak patrząc na zdjęcie, zastanawiałam się, gdzie je zrobiono – przyznał burmistrz chwaląc autora za ujęcie. W otwarciu wystawy uczestniczyła także zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka.

H. Drewingsowi gratulowała też Anna Panek-Kusz, która prowadzi Galerię Małą. Podkreślała wartość artystyczną fotografii i to, że autor zadał sobie wiele trudu, żeby zrobić zdjęcia przy odpowiednim świetle, co wpłynęło na urodę ujęć.

Horst Drewing fotografowaniem zajmuje się amatorsko, choć w rozwijaniu tej pasji wspiera go zaprzyjaźniony z nim od 40 lat frankfurcki mistrz, fotograf Winfried Mausolf. Przez lata swojej fotograficznej przygody Horst Drewing może poszczycić się licznymi publikacjami w gazetach, broszurach i książkach. Swoje fotografie prezentował dotychczas w Niemczech, Polsce, Rosji i Austrii. Pasją Horsta Drewinga jest fotografowanie krajobrazów.

facebook google plus one