Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Już wszyscy kupcy z targowiska przy ul. Kopernika będa mieli prąd

30 tys. zł wyda gmina na zasilenie w prąd alejki warzywnej na bazarze przy ul. Kopernika. O tę inwestycję prosili kupcy, którzy tam handlują. Ich stragany jako jedyne nie miały dotychczas bezpośredniego dojścia do energii elektrycznej. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą - firmą Volwat ze Słubic, która ma wykonać to zadanie do 14 sierpnia.

Więcej Drukuj

Mamy w magistracie osoby do kontaktu z głuchoniemymi petentami

Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Słubicach, osoby niedosłyszące i głuchonieme mogą liczyć na fachową pomoc. W magistracie pracują dwie osoby, które skończyły kursy języka migowego i mogą pomóc osobom mającym problemy z komunikacją w kontakcie z innymi urzędnikami. Jedną z nich jest Anna Gasiewicz, która pracuje w Biurze Obsługi Interesantów (znajduje się przy wejściu do urzędu), drugą Zdzisława Rabenda z Wydziału Administracyjnego.

Więcej Drukuj

INAUGURACJA II EDYCJI KONKURSU „LUBUSKI WŁĄCZNIK. LIDER BIZNESU SPOŁECZNEGO”

5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”. Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego.
Ważnym elementem kampanii jest KONKURS pod tym samym hasłem „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”.

Więcej Drukuj

Melioracje? Trwa gminna inwestycja

15 kilometrów rowów szczegółowych na terenie Słubic i 4 km Kanału Czarnego zostanie oczyszczonych w ramach inwestycji gminnej, na którą przeznaczyliśmy z budżetu ok. 90 tys. zł. Została ona podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu prac melioracyjnych, które już się rozpoczęły, rowy w mieście i Kanał Czarny są odmulane. Koszona jest tam też trawa. Drugi etap, zaplanowany na wrzesień, zakłada ponowne wykoszenie tych terenów. Przetarg na wykonanie prac melioracyjnych wygrała słubicka firma Chruściel.

Więcej Drukuj

Muszkieterowie zachęcają słubiczan do zakupów na rowerze

Grupa Muszkieterów w trosce o środowisko i zdrowie Polaków udostępnia klientom sklepu Intermarché w Słubicach wózki Koursavélo. Są to specjalne kosze zakupowe na kółkach, wyposażone w dwie izotermiczne torby, które można przypiąć do roweru.– Klienci chętnie przyjeżdżają do naszych sklepów na rowerze, dlatego żeby ułatwić im codzienne zakupy i ich transport przygotowaliśmy wózki Koursavélo (z fr. courses à vélo – po zakupy na rowerze). Jest to to rozwiązanie, które wpisuje się w filozofię naszej firmy, ponieważ promuje zdrowy styl życia i jest działaniem na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Rower jest idealną alternatywą dla samochodu, szczególnie w trwającym sezonie letnim, dlatego zachęcamy klientów do skorzystania z oferty Intermarché – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Więcej Drukuj

Literacko i kulinarnie w bibliotece …

W czerwcu, w Dziale Regionalnym słubickiej biblioteki, odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki i Kulinarnych Czwartków. - Na stole pojawiły się przysmaki samodzielnie przygotowane przez uczestniczki spotkania, między innymi lekkie, zielone, pełne witamin sałatki, przepyszny domowy pasztet i ogórki kiszone, a na deser rewelacyjne ciasto marchewkowe oraz lody z truskawkami z domowego ogródka - opowiadają pracownice biblioteki. - Przy tak apetycznym stole, oddając się degustacji potraw, wspólnie podsumowaliśmy cykl naszych dotychczasowych spotkań i zaplanowaliśmy już kolejne działania po wakacjach! Do zobaczenia we wrześniu z nowymi kulinarnym pomysłami i ciekawą literaturą! - dodają.

Więcej Drukuj

Kolejne inwestycje na drogach. Gmina wyda blisko pół miliona złotych

Od poniedziałku (3 lipca) ruszają prace na drogach w mieście i gminie. Dokończona zostanie m.in. inwestycja w okolicy sklepu Lewiatan, wyremontowane też zostaną odcinki dróg przy Akademickiej, Podchorążych, Wrocławskiej i Łokietka w Słubicach oraz w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Będzie więcej kamer monitoringu

Miejski system monitoringu zostanie wkrótce rozbudowany o trzy kolejne kamery. Jedna z nich będzie umieszczona przy wejściu na deptak prowadzący do granicy i obejmie swoim zasięgiem fragment ul. Jedności Robotniczej, a także Mickiewicza (okolice Villi Casino i dojście do przychodni lekarskiej). Kolejna kamera zamontowana zostanie na skrzyżowaniu Narutowicza i alei Niepodległości, a trzecia na zbiegu ulic 1 Maja i Folwarcznej. Po zakończeniu inwestycji (ruszy lada moment, wykonawcą jest firma Wizal z Lubniewic), na którą z budżetu gminy przeznaczamy 37,5 tys. zł, w mieście będziemy mieli 14 kamer. Dotychczas monitoring zamontowany został przy moście granicznym, sklepie Intermarche, hotelu Kaliski, dwóch szkołach: "jedynce" i "dwójce", urzędzie skarbowym, na deptaku przy ul. Kochanowskiego, kościele NMP Królowej Polski i miasteczku akademickim przy Piłsudskiego.

Więcej Drukuj

Przed nami Miejskie Święto Hanzy. Ale będzie (Zako)power!

Od piątku 14 lipca do niedzieli 16 lipca, Słubice i Frankfurt zapraszają na największy w regionie transgraniczny festiwal, który sięga do hanzeatyckich korzeni Dwumiasta. Podczas 14. edycji imprezy, której w tym roku towarzyszy hasło „Kolorowy Kogucik śpiewa”, usłyszymy m.in. artystów polskiej i europejskiej sceny muzycznej. W Słubicach wystąpią: Zakopower, Natalia Schroeder, Dawid Kwiatkowski, Kasia Moś, „Piękni i młodzi” oraz grupa „Łobuzy”, we Frankfurcie, m.in. DJ Ötzi i brytyjski zespół rockowy The Sweet.
W imprezie wezmą też udział artyści z regionu oraz naszych miast partnerskich. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Więcej Drukuj

W Kunicach w Sobótkę będą puszczać wianki

Już po raz trzeci sołectwo w Kunicach organizuje Sobótkę, która nawiązuje do ludowego święta, podczas którego, puszcza się wianki po wodzie. Rada sołecka zaprasza na to święto dla całych rodzin w sobotę 1 lipca. Początek imprezy, która odbędzie się na placu przy świetlicy wiejskiej, o 16.00.

Więcej Drukuj

Hurra wakacje!

Dziś, 23 czerwca, we wszystkich szkołach uczniowie odebrali świadectwa i tym samym rozpoczęli wakacje. Życzę, żebyście w tym czasie odpoczęli, przeżyli mnóstwo wspaniałych przygód i bezpiecznie wrócili do szkoły we wrześniu.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz

Więcej Drukuj

Tę wystawę warto obejrzeć!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Stepana Grygara, który odbędzie się w piątek,23 czerwca o 18.00, w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace zaprezentuje znany artysta uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej, m.in autor książki „Sztuka konceptualna a fotografia” .

Więcej Drukuj

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Do końca grudnia 2017 roku, w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice, osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i prawnego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy.
Stowarzyszenie po PROstu, które kolejny rok realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice), zaprasza na konsultacje oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej Drukuj

Adam Poholski: Chorzy nie muszę siedzieć w domach!

Towarzystwo Walki z Kalectwem przygotowało na wakacje dla swoich podopiecznych i wszystkich chętnych kilka bardzie ciekawych wycieczek. Będzie okazja zwiedzić m.in. Kraków, Częstochowę, Bochnię i Wadowice.
Jak podkreśla Adam Poholski ze słubickiego TWK w wycieczkach może wziąć udział każdy chętny, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Chodzi m.in. o integrację podopiecznych TWK z osobami zdrowymi. TWK napisało projekt i dostało na jego realizację dofinansowanie od gminy. Dzięki temu mogło zaplanować na lato wspomniane wycieczki.

Więcej Drukuj

Wady postawy? Brandmed przebadał dzieci

Rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogli skorzystać z darmowych badań, które 19 i 20 czerwca 2017 r. zostały przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.
- Zgłosiło się do nas 58 dzieci, u 22 stwierdzono nieprawidłowości w postawie – informuje dyrektor administracyjny Brandmedu Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

facebook google plus one