Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Kolejne inwestycje na drogach. Gmina wyda blisko pół miliona złotych

Od poniedziałku (3 lipca) ruszają prace na drogach w mieście i gminie. Dokończona zostanie m.in. inwestycja w okolicy sklepu Lewiatan, wyremontowane też zostaną odcinki dróg przy Akademickiej, Podchorążych, Wrocławskiej i Łokietka w Słubicach oraz w Kunowicach.

Więcej Drukuj

Będzie więcej kamer monitoringu

Miejski system monitoringu zostanie wkrótce rozbudowany o trzy kolejne kamery. Jedna z nich będzie umieszczona przy wejściu na deptak prowadzący do granicy i obejmie swoim zasięgiem fragment ul. Jedności Robotniczej, a także Mickiewicza (okolice Villi Casino i dojście do przychodni lekarskiej). Kolejna kamera zamontowana zostanie na skrzyżowaniu Narutowicza i alei Niepodległości, a trzecia na zbiegu ulic 1 Maja i Folwarcznej. Po zakończeniu inwestycji (ruszy lada moment, wykonawcą jest firma Wizal z Lubniewic), na którą z budżetu gminy przeznaczamy 37,5 tys. zł, w mieście będziemy mieli 14 kamer. Dotychczas monitoring zamontowany został przy moście granicznym, sklepie Intermarche, hotelu Kaliski, dwóch szkołach: "jedynce" i "dwójce", urzędzie skarbowym, na deptaku przy ul. Kochanowskiego, kościele NMP Królowej Polski i miasteczku akademickim przy Piłsudskiego.

Więcej Drukuj

Zniknie scena z placu Bohaterów

Gmina zleciła rozbiórkę sceny, która znajduje się na placu Bohaterów. Prace, na które samorząd wyda 30 tys. zł, mają potrwać do połowy grudnia. W przyszłości gmina chce przebudować ten plac, dlatego w przyszłorocznym budżecie są zarezerwowane pieniądze na stworzenie dokumentacji technicznej. Plac ten ma mieć podobny charakter, ale nie będzie już w tym miejscu stałej sceny.

Więcej Drukuj

Wiosną ruszy wielka inwestycja. Odra ma być bezpieczna!

Urząd Marszałkowski poinformował, że kilka dni temu województwo lubuskie podpisało porozumienie dotyczące warunków finansowania projektów w ramach "Projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły". – To oznacza, że w Słubicach realizowana będzie w przyszłym roku inwestycja za ok. 250 mln zł, dzięki której miastu już nigdy nie powinna zagrozić rzeka – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Mamy to! Rozpoczynamy gigantyczną inwestycję w Słubicach

68,5 mln zł – tyle wyda gmina na największą, w powojennej historii miasta, inwestycję związaną z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Zakład Usług Wodno-Ściekowych zdobył na to zadanie 35,1 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. 8 września prezes Kazimierz Góra podpisał w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie.

Więcej Drukuj

Na inwestycje oświatowe wydamy 3,2 mln zł

Wakacje to tradycyjnie czas remontów i inwestycji w gminnych placówkach oświatowych. Tego lata, w szkołach i przedszkolach, dzieje się bardzo dużo! Po wakacjach dzieci i uczniowie na pewno zobaczą zmiany.

Więcej Drukuj

Z ul. Powstańców Wielkopolskich znikną ostatnie szamba

Dotychczas ta ulica była skanalizowana tylko w połowie. Dzięki inwestycji Zakładu Usług Wodno-Ściekowych, za ponad 200 tys. zł, wybudowano brakujący odcinek sieci. Podłączone do niej zostaną nie tylko domy, których mieszkańcy zmuszeni byli dotychczas korzystać z szamb. Do sieci będzie też można wpiąć nowe tereny inwestycyjne.

Więcej Drukuj

Dzięki tej inwestycji koniec z awariami!

Zakład Usług Wodno-Ściekowych przeznaczył ponad 500 tys. zł na przebudowę przepompowni ścieków przy alei Niepodległości. – Zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo odbioru nieczystości – mówi prezes Kazimierz Góra. Przepompownia ta jest jedną z większych w Słubicach. Obsługuje tereny od ul. Transportowej ( Hartwig, Hotel Baranowski ) , Powstańców Wielkopolskich , po bazar przy ul. Sportowej i ul. Wandy.

Więcej Drukuj

W „dwójce” będzie bezpieczniej i ładniej

W Szkole Podstawowej nr 2, przy Wojska Polskiego, trwa remont szkoły, na który gmina przeznaczyła przeszło 280 tys. zł. Na parterze budynku wymieniana jest cała instalacja elektryczna, obecnie trwają też prace remontowe, montaż nowych lamp we wszystkich pomieszczeniach i malowanie wnętrza szkoły.

Więcej Drukuj

Burmistrz:- Będzie parking przy żłobku!

- Chcę uspokoić rodziców i przekazać informację, że znaleźliśmy rozwiązanie i będziemy realizować parking przy naszym żłobku samorządowym – mówi Tomasz Ciszewicz. W tym celu gmina zleci przesunięcie ogrodzenia w głąb terenu, który zajmuje żłobek i przeznaczy go na miejsca parkingowe.

Więcej Drukuj

14 kolejnych lamp solarnych stanie w gminie

Blisko 80 tys. zł wydamy z budżetu gminy na zakupi i montaż nowych lamp solarnych. Firma FreeVolt, która wygrała przetarg, wkrótce rozpocznie prace. Mają potrwać do 30 sierpnia. Lampy staną w Słubicach, przy ulicach: Klonowej, Nocznickiego, Kanałowej, Jagiełły, Wschodniej i na osiedlu Leśnym, a także na terenie sołectw: w Nowych Biskupicach, Kunowicach (ul. Jeziorna), Kunicach, Golicach ( ul. Ogrodowa), w Kolonii Nowy Lubusz i Drzecinie.

Więcej Drukuj

Ta droga da kolejne miejsca pracy?

Gmina wybuduje drogę przystosowaną dla tirów, co zwiększy atrakcyjność inwestycyjną gminnego terenu przy wylocie z miasta w kierunku Świecka.

Więcej Drukuj

Trwa rozbudowa przedszkoli. Zyskamy 50 nowych miejsc!

- Tak jak obiecaliśmy rozbudowujemy „Jarzębinkę” przy ul. Kopernika i przedszkole „Krasnal Hałabała” przy Bohaterów Warszawy. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i od 1 października w nowych salach pojawią się dzieci – zapowiada burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Jest praca dla 50 osób. Na tym nie koniec!

- Cieszę się, że udało się namówić do zainwestowania w Słubicach firmę Transport-Spedycja Grabowski, bo to duża i solidna firma, znana nie tylko w Polsce, ale też za granicą – burmistrz Tomasz Ciszewicz komentuje fakt otwarcia w środę 18 maja w Słubicach Centrum Logistycznego Grabowski CLG. Kosztowało 16 mln zł.

Więcej Drukuj

Rozpoczynamy remont ulicy Wawrzyniaka

W poniedziałek, 16 maja rusza przebudowa ulicy Wawrzyniaka, która może potrwać do 10 dni. Trzeba się więc liczyć w tym czasie z utrudnieniami w ruchu. Jednak po zakończeniu inwestycji kierowcy odczują komfort jazdy. Droga zostanie zmodernizowana. Po usunięciu starej nawierzchni wylany na nią zostanie nowy asfaltowy dywanik. Prosimy kierowców o wyrozumiałość.

Więcej Drukuj

facebook google plus one