Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Mieszkańcy zadowoleni. Kolejne drogi przykryje asfalt

Gmina rozstrzygnęła przetarg na przebudowę kolejnych swoich dróg. Przeznaczyła na tę inwestycję 750 tys. zl. Przetarg wygrała lokalna firma Eurokop, która lada dzień rozpocznie prace. - Jeździmy teraz po gruntowej drodze, która jest tak wyboista, że nawet przy 20 km na godzinę auto po prostu podskakuje. Z niecierpliwością wyczekujemy firmy, która zbuduje nam nową drogę - mówi mieszkanka ulucy Południowej.

W Słubicach przebudowane zostaną ulice: na osiedlu Krasińskiego (przedłużenie drogi z płyt betonowych), Grzybowa, Kopernika, Witosa i Południowa oraz Zielona, Lipowa i mały fragment Słonecznej w Golicach. W Rybocicach będzie kontynuacja rozpoczętej przebudowy drogi prowadzącej przez wieś, a w Kunowicach do remontu pójdzie Rubinowa. Na wszystkich tych drogach wylany zostanie asfalt. Firma, która wygrała przetarg daje 7-letnią gwarancję. Większość dróg remontować będzie w najbliższym czasie, a tylko z modernizacją ulic: Kopernika i Witosa będzie się musiała wstrzymać do momentu aż Zakład Usług Wodno-Ściekowych nie zmodernizuje tam sieci kanalizacyjnej i wodnej. Z tego powodu te dwie ulice modernizowane będą w trzecim kwartale roku.

Autor: Beata Bielecka | 10 kwietnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one