Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Yes, Yes, Yes! To się naprawdę sprawdza!

Nauczyciele i uczniowie chwalą laboratoria językowe, które powstały w gminnych szkołach w ramach projektu o wartości 4,5 mln zł, który w 85 proc. sfinansowała nam Unia Europejska. – Lekcje są teraz dużo ciekawsze, a słuchając tekstu przez słuchawki łatwiej go zrozumieć – mówi Amelia Hołownia z kl. VII b, uczennica słubickiej „trójki”. Anna Kurzyńska, która uczy w tej szkole angielskiego, podkreśla, że lekcje w laboratoriach stwarzają wiele nowych możliwości, które pomagają przyswajać wiedzę.

Wchodząc do laboratorium językowego na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to typowa klasa. – Układ ławek jest taki, że wszyscy się widzą i każdy z każdym może prowadzić konwersację – prezentuje laboratorium językowe w Szkole Podstawowej nr 3 A. Kurzyńska. Każdy z uczniów ma własne słuchawki, dzięki czemu nie tylko może prowadzić dialog z inną osobą, nie przeszkadzając przy tym innym, ale też zdecydowanie wyraźniej słyszy puszczane przez nauczycielkę teksty, bo nic nie zakłóca odbioru.

– Jak uczeń słyszy tekst bezpośrednio w słuchawce łatwiej mu się skupić – podkreśla nauczycielka. Tego samego zdania jest Amelia Hołownia. Dla niej poza tym, lekcje ze słuchawkami są po prostu ciekawsze. W laboratorium wisi też multimedialna tablica. – Bardzo się przydaje do prowadzenia lekcji. Mogę na niej nie tylko zapisać nowe słówko, ale też pokazać obrazek rzeczy, którą przedstawia. Nauka odbywa się więc przed dwa zmysły jednocześnie: uczeń słyszy i widzi obraz – opowiada A. Kurzyńska.

Kinga Warzyńska, która w „trójce” też uczy angielskiego podkreśla, że laboratorium stworzyło możliwość kreatywnego prowadzenia zajęć. – W młodszych klasach można teraz bardziej zainteresować uczniów nauką języka wykorzystując na przykład gry multimedialne, które ułatwiają przyswajanie nowych słówek – mówi. – Natomiast używanie słuchawek wpływa na poprawę wymowy, koncentrację, bo każdy musi wsłuchać się w tekst. Bardzo fajnie to się sprawdza na lekcjach – dodaje.

– W naszej szkole, oprócz laboratorium językowego powstały też trzy inne: informatyczne, matematyczne i przyrodnicze. Bez wątpienia laboratoria te stwarzają uczniom możliwości lepszego rozwoju, a nauczycielom dają nowe narzędzia pracy – mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 Hanna Wróbel.

Laboratoria językowe powstały w sześciu gminnych szkołach (wszystkich oprócz szkoły w Kunowicach, która ze względu na brak miejsca nie zdecydowała się uczestniczyć w projekcie) w ramach projektu „ Gmina Słubice miejscem kształcenia „ku przyszłości”- stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy”. Burmistrz Tomasz Ciszewicz przypomina, że na realizację projektu, w ramach które w gminnych szkołach powstały 32 laboratoria do nauki: języków obcych, matematyki, biologii, chemii, fizyki i informatyki, gmina pozyskała z Unii Europejskiej 3,9 mln zł. Z własnego budżetu musiała dołożyć jedynie 682 tys. zł. Dzięki temu szkoły wyposażono w kilkaset nowych komputerów, pomoce naukowe, każde laboratorium urządzono od podstaw, zaopatrując je m.in. w nowe meble.

Autor: Beata Bielecka | 12 kwietnia 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one