Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Gmina wybuduje nowe ścieżki rowerowe

1,1 mln zł zarezerwowano w budżecie Słubic na ten rok na budowę dwóch ścieżek rowerowych. Jedna, ponad 2- kilometrowa, powstanie na wale przeciwpowodziowym, od Nowego Lubusza w kierunku Górzycy, druga, 700-metrowa przy ul. Powstańców Wielkopolskich.
- Obie ścieżki będą asfaltowe – zapowiada burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Wyjaśnia też, że ścieżka na wale to pierwszy etap większej inwestycji, która jest w planach gminy. – Docelowo chcemy zbudować ścieżkę, która będzie prowadziła do granicy gminy – tłumaczy burmistrz. Cała ścieżka ma mieć w sumie 9 km. - Tereny nad Odrą to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w naszej gminie i gdy tamtędy jeżdżę widzę wielu rowerzystów, nie tylko miejscowych, ale też turystów z Niemiec - mówi pani Marta, która najchętniej jeździ rowerem właśnie nad rzeką. Narzeka jednak, że istniejąca ścieżka, prowadząca wzdłuż wału, od skrzyżowania z drogą na Rzepin do wysokości Nowego Lubusza, nagle się urywa i potem trzeba jechać niewygodną gruntową drogą. - Każdy kilometr ścieżki na pewno więc ucieszy rowerzystów - mówi. Cieszy się też z planów budowy ścieżki od skrzyżowania drogi prowadzącej do Zielonej Góry wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich. Okolica jest też bardzo lubiana przez rowerzystów. Obie ścieżki mają być gotowe w tym roku.

Autor: Beata Bielecka | 7 sierpnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one