Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Seniorzy ze Słubic i Frankfurtu upieką razem pączki

Jutro, 8 lutego, seniorzy ze Słubic i Frankfurtu spotkają się w siedzibę „citySENIORENTREFF bez granic" przy ul. Słubickiej 8 we Frankfurcie (tuż za mostem granicznym) i, z okazji Tłustego Czwartku, będą razem piec pączki. Na ich degustację zapraszają starsze osoby z obu miast o 13.00.

Więcej Drukuj

W słubickim magistracie pomogą przedsiębiorcom

W piątek 9 lutego o 12.00 rozpocznie się spotkanie informacyjne przed planowanymi naborami wniosków w ramach konkursów dotacji m.in. na podejmowanie działalności gospodarczej. Więcej informacji na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Eksperci doradzą w sprawie funduszy europejskich

We wtorek, 23 stycznia Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., zaprasza wszystkich zainteresowanych do Słubic na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych. Eksperci będą dostępni od 13.00 do 15.30 w budynku Urzędu Miejskiego w Słubicach, ul. Akademicka. Tego dnia odbędzie się też spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które organizowane jest od 13.00 do 16.00 w starostwie powiatowym przy ul. Piłsudskiego.

Więcej Drukuj

Na Sosnowej i Brzozowej pojawią się latarnie

Gmina zleciła opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego na osiedlu Leśnym. Do końca roku ma uzyskać pozwolenie na budowę, a w 2018 r. zrealizować inwestycję. Chodzi o dwie ostatnie ulice na tym osiedlu, przy których nie ma jeszcze oświetlenia. Według wstępnych szacunków ma tam stanąć około 35 lamp. Budowa 930 metrów sieci zaplanowana jest na przyszły rok. Będzie to drugi etap inwestycji polegającej na zamontowaniu na tym osiedlu tradycyjnych latarni ulicznych.

Więcej Drukuj

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich w Słubicach

Lokalny Punkt Informacyjny w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w bezpłatnym Mobilnym Punkcie Informacyjnym organizowanym w Słubicach.

Więcej Drukuj

Szkolenia z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” , zaprasza na cykl spotkań informacyjnych pod nazwą „Zasady realizacji projektów za pośrednictwem Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020“. Szkolenia odbędą się od 3 do 17 stycznia 2017 r.

Więcej Drukuj

Kolejna środa z funduszami unijnymi

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 7 grudnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej Drukuj

Eksperci podpowiedzą jak dostać unijne wsparcie

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych na aktywizację społeczna i zawodową”, które odbędą się 1 czerwca 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.

Więcej Drukuj

Strona internetowa Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia - Polska 2014-2020 już działa!

Informujemy, że funkcjonuje nowa strona internetowa Programu INTERREG V A Brandenburg – Polen 2014-2020 (treść programu w załączniku). Pod linkiem http://interregva-bb-pl.eu/ znajdą Państwa wszelkie informacje, zdjęcia, broszurki oraz dokumenty dotyczące programu. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona strona na Facebooku: Interreg VA Brandenburg Polen 2014 – 2020.

Więcej Drukuj

Jubileuszowe polsko-niemieckie projekty dostaną wsparcie

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej wspierana ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec uruchomiła specjalną, jubileuszową linię projektową wspierającą inicjatywy w ramach społeczeństwa obywatelskiego na jubileusz 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Więcej Drukuj

Te szkolenia ważne dla organizacji pozarządowych

Sektor 3 Słubice, przy ul. Piłsudskiego 3-4, gdzie mieści się Inkubator NGO (organizacji pozarządowych), to miejsce, w którym można sporo się dowiedzieć m.in. o zmianach w przepisach, w oparciu o które działają NGO. W listopadzie i grudniu warto się tam wybrać.

Więcej Drukuj

Zatwierdzony został Program Interreg VA Polska-Brandenburgia

22 października 2015 roku Komisja Europejska przyjęła Program Interreg VA Polska-Brandenburgia 2014-2020. Jego całkowity budżet to prawie 118 mln euro, z czego 100 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Marszałkowski. Te pieniądze będzie można wydać na projekty, które mieszczą się w ramach 4 osi priorytetowych: integracja mieszkańców i współpraca administracji, wzmocnienie transgranicznych zdolności i kompetencji, wspólne zachowanie i korzystanie z dziedzictwa naturalnego, połączenie z sieciami transeuropejskimi oraz trwały i zrównoważony transport. Wspólny Sekretariat Programu Interreg VA Polska – Brandenburgia 2014-2020 znajduje się we Frankfurcie nad Odrą, wkrótce uruchomiony zostanie Regionalny Punkt Kontaktowy w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Więcej Drukuj

Wypełnij ankietę o transgranicznej współpracy

Urząd Marszałkowski zachęca mieszkańców naszego województwa do wypełnienia krótkiej, elektronicznej ankiety na temat współpracy transgranicznej. - Oddane głosy będą tym cenniejsze, że mieszkańcy województwa lubuskiego osobiście mają okazję doświadczać, jak na ich codzienne życie wpływają np. realizowane wspólnie polsko-niemieckie działania - podkreślono. W ankiecie, którą należy wypełnić do 21 grudnia mogą wziąć udział nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i instytucje.
Można ją znaleźć na stronie internetowej: http://lubuskie.pl

Więcej Drukuj

Gdzie dobrze u nas zjeść, co zobaczyć? Przewodnik "Smaki Dwumiasta" to superściąga!

- Wydanie tego przewodnika to był bardzo dobry pomysł i świetna forma promocji – chwaliła Agnieszka Sierżant-Ryterska z restauracji Ramzes dwujęzyczną publikację „Smaki Dwumiasta. Turystyczny, kulinarny i zakupowy przewodnik po Słubicach i Frankfurcie nad Odrą”, który właśnie wydała gmina, w ramach unijnego projektu. Znalazły się w nim opisy 74 miejsc, po obu stronach Odry, gdzie można poznać smaki pogranicza.

Więcej Drukuj

Dzięki nim turyści poznają smaki Słubic i Frankfurtu

Dziś, 22 lipca, w słubickim magistracie zorganizowany został warsztat dla restauratorów i handlowców z obu stron Odry, który poprzedzi wydanie dwujęzycznego przewodnika kulinarnego i zakupowego "Smaki Dwumiasta".

Więcej Drukuj

facebook google plus one