Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

W świetlicach wiejskich nowe stawki najmu

Od nowego roku obowiązują nowe stawki za wynajem świetlic wiejskich. Wnioskowali o to sołtysi ze względu na wzrost kosztów eksploatacyjnych. Dla mieszkańców sołectw ceny są znacznie niższe niż dla osób spoza danej wsi. Na wysokość ceny ma też wpływ to, czy najmu dokonuje się na cele prywatne (przyjęcia weselne, chrzciny i inne imprezy okolicznościowe) czy na cele komercyjne (kursy, szkolenia itp.).

Mieszkaniec sołectwa, który w świetlicy wiejskiej będzie chciał urządzić okolicznościową imprezę za wynajem zapłaci 150 zł brutto, osoba spoza sołectwa – 400 zł. W obu przypadkach pobierana jest też kaucja zwrotna – 500 zł. W przypadku wynajmu świetlicy na cele komercyjne stawka dla mieszkańców sołectwa wynosi 300 zł, a dla innych osób – 500 zł. Kaucja jest taka sama – 500 zł.

Stawka opłat za korzystanie ze świetlic i ich wyposażenia obejmuje ryczałtowe koszty związane z utrzymaniem świetlicy w tym m.in. korzystanie z mediów (zużycia energii elektrycznej, gazu, wody, wywozu nieczystości stałych i ciekłych), ubezpieczenia mienia. Stawki opłat obowiązują za dobę liczoną od godz. 12.00 dnia, od którego następuje najem, i trwa do godz. 12.00 dnia następnego.

Bliższych informacji o wynajmie świetlic udzielają ich opiekunowie. W poszczególnych sołectwach są to następujące osoby: w Drzecinie – Anna Ginter, w Golicach – Dorota Walczak, w Kunicach - Anna Fedorowicz, w Lisowie - Stanisława Zając, w Kunowicach - Jadwiga Borsuk, w Nowych Biskupicach – Zbigniew Ziętek, w Nowym Lubuszu- Alicja Bednarek, w Pławidle – Joanna Grzyb, w Rybocicach- Aneta Majewska, a w Świecku – Elżbieta Stranz. W przypadku Starych Biskupic należy się kontaktować z sołtysem Jolantą Klimaszewską.

Autor: Beata Bielecka | 5 stycznia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one