Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Sołtys Ewa Guzik w Złotym Wianku. Wykosiła konkurencję w całym województwie!

6 października, podczas gali w Pałacu Książęcym w Żaganiu, sołtys Kunic Ewa Guzik odebrała Złoty Wianek, główną nagrodę w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” i Lubuskiej Izby Rolniczej.
Laureatów „Lubuskiego Złotego Kłosa”, „Złotego Wianka” oraz „Mojej Wsi” wyłonili czytelnicy „Gazety Lubuskiej”, którzy mogli głosować na swoich faworytów. – Mnie do konkursu o „ Złoty Wianek” zgłosił jeden z mieszkańców, co samo w sobie było już wyróżnieniem – mówi sołtys Kunic.

Więcej Drukuj

Dostaliśmy dotację na lokale socjalne!

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie 1 mln zł bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. – Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało – cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz i zapowiada, że lokale mają powstać do maja 2019 roku. – Na inwestycję tę planujemy wydać w sumie 2,3 mln zł - dodaje. Lokale socjalne powstaną po gruntownej przebudowie gminnego budynku przy ul. Krótkiej 12.

Więcej Drukuj

Pogłówkujcie, a super nowoczesna świetlica będzie wasza!

10 sierpnia ruszył nabór do III edycji programu społecznego Pracownie Orange. Wspólnie z mieszkańcami, Fundacja Orange stworzy 25 multimedialnych świetlic — miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeń do wspólnych działań. O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Więcej Drukuj

Wolontariat tematem kolejnego Podwieczorku Obywatelskiego

W środę, 23 sierpnia o 17.00 na plaży przy letniej kawiarence Prowincji przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mieli okazję porozmawiać o wolontariacie, który w ich działalności jest bardzo istotnym zagadnieniem. - Na spotkanie zapraszam przedstawicieli słubickich organizacji pozarządowych, którzy współpracują z wolontariuszami, ale również te osoby, które chciałyby włączyć się w ich działania, zwłaszcza seniorów i młodzież – mówi Marta Stachowska, opiekunka Sektora 3 Słubice działającego przy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, który jest organizatorem podwieczorków (w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice).

Więcej Drukuj

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Do końca grudnia 2017 roku, w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice, osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i prawnego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy.
Stowarzyszenie po PROstu, które kolejny rok realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice), zaprasza na konsultacje oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej Drukuj

Towarzystwo Walki z Kalectwem ponawia zaproszenie: - Roztańczmy się i rozśpiewajmy!

W ramach Inicjatywy Lokalnej, finansowanej przez gminę Słubice, osoby poruszające się na wózkach i ich opiekunowie mogą wziąć udział w integracyjnym kursie tańca. Zajęcia, we Frankfurcie nad Odrą, trwają już od miesiąca, ale w każdym momencie można do dołączyć do grupy.

Więcej Drukuj

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji? - o tym będzie mowa na spotkaniu, które w czwartek, 30 marca 2017 r. o 17.00, organizuje w swoim biurze przy ul. Kościuszki 1 (1 piętro budynku biblioteki CP) Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

W tej świetlicy już nikt nie zmarznie

Poniemiecki budynek w Nowych Biskupicach, który służy mieszkańcom sołectwa jako świetlica i kaplica zyskał nowe ogrzewanie. Dotychczas trzy pomieszczenia ogrzewał jedynie zwykły kominek, przez co było tam chłodno. Dlatego mieszkańcom bardzo zależało, żeby zmodernizować ogrzewanie budynku. Gmina zainwestowała więc w kominek z płaszczem wodnym, dzięki czemu ciepło rozchodzi się teraz do kaloryferów znajdujących się we wszystkich pomieszczeniach. Z budżetu gminy przeznaczono na to w sumie ok. 20 tys. zł. We wrześniu wykonano płaszcz wodny, a teraz zrobiono obudowę kominka. Zostało już tylko malowanie, które zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Więcej Drukuj

Dziś otwieramy pierwsze okienko Aktywnego Kalendarza Adwentowego!

Frankfurcka orkiestra Fanfarengarde, w której grają też słubiczanie, zaprasza dziś o 18.30 do Collegium Polonicum na koncert i występ mażoretek. Jest to pierwsza propozycja spędzenia adwentowego wieczoru skierowana do mieszkańców Dwumiasta Słubice-Frankfurt. Jakie atrakcje czekają nas w kolejnych dniach?

Więcej Drukuj

Gmina wesprze warszaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

W poniedziałek 24 października o 18.00 w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Piłsudskiego 3 (pokój nr 35) odbędzie się pierwsze z pięciu, bezpłatnych spotkań, które poprowadzi psycholog Dorota Krzymuska. Warsztaty mają pomóc rodzicom w rozumieniu swoich dzieci, stawianiu wymagań dostosowanych do możliwości dzieci, rozwijaniu w dzieciach umiejętności radzenia sobie z emocjami. Warsztaty są częścią projektu "Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna" realizowanego przez Stowarzyszenie PoProstu.

Więcej Drukuj

Segregacja śmieci? Nie uciekniemy przed tym!

W poniedziałek, 19 września na placu Przyjaźni odbył się pierwszy z sześciu happeningów w ramach kampanii "Bądź eko-słubiczaninem". Pracownicy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, którzy prowadzą tę kampanię na zlecenie gminy, opowiadali mieszkańcom o nowych zasadach segregacji odpadów, rozdawali zgniatarki do butelek plastikowych i ulotki, które mają ułatwić słubiczanom selekcję śmieci.

Więcej Drukuj

Dyżur poselski w Słubicach

W czwartek, od 11.00 do 13.00 w fili biura poselskiego przy ul. Piłsudskiego 4 (parter, lokal nr 2) będzie pełniła dyżur Lucyna Kosiorowska, asystentka poseł Elżbiety Rafalskiej.

Więcej Drukuj

Problemy na budowie za Odrą. Kiedy otwarcie mostu do Frankfurtu?

Spór pomiędzy landem Brandenburgia, a firmą STRABAG, która przebudowuje ulicę Słubicką we Frankfurcie, spowodował, że wstrzymano prace. Nie wiadomo, kiedy będą kontynuowane. Termin ponownego otwarcia mostu łączącego Słubice i Frankfurt póki co nie jest jednak zagrożony.

Więcej Drukuj

Słubiczanie zawiązali Koalicję na rzecz Czystej Gminy Słubice

Wczoraj, 9 sierpnia na spotkaniu w Collegium Polonicum, słubiczanie zdecydowali, że będą wspólnie działać na rzecz czystości i ochrony środowiska w naszej gminie. – Bez pomocy mieszkańców nie poradzimy sobie na przykład z dzikimi wysypiskami śmieci, które co rusz wyrastają nam w różnych częściach miasta – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Był jedną z osób, które podpisały się pod wspólną deklaracją koalicjantów. Zrobili to też przedstawiciele: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Fundacji Dobro Kultury, Stowarzyszenia Patronum z Kunowic, Stowarzyszenia Kobiet Gospodynie z Rybocic, Hospicjum Domowego Św. Wincentego A'Paulo, Stowarzyszenia Nasze Słubice PL, Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 2 Słubice, Towarzystwa Walki z Kalectwem oddział Słubice i Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej rejon nadodrzański.Między innymi te organizacje odpowiedziały na apel samorządu o zawiązanie koalicji. Jest ona częścią kampanii ekologicznej, którą rozpoczęła gmina.

Więcej Drukuj

Dzięki łazience, którą sfinansowała gmina panu Stefanowi łatwiej się żyje

- Ale mi teraz dobrze – cieszy się 101-letni Stefan Pawłowski. Do niedawna nie miał w mieszkaniu ani łazienki, ani toalety. – Dla każdego byłaby to duża niedogodność, a co dopiero dla starszej osoby. Dlatego postanowiliśmy pomóc panu Stefanowi – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

facebook google plus one