Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Inwestycje na drogach. Będzie wygodniej i bezpieczniej!

Około 2,1 mln zł wyda w ciągu najbliższych miesięcy gmina na remonty i budowy dróg. Właśnie trwają procedury przetargowe, a prace mają ruszyć wiosną. W planach jest m.in. przebudowa ul. Kupieckiej, poszerzenie jezdni, budowa chodników i nowe przejścia dla pieszych od Narutowicza do skrzyżowania Nocznickiego i Rzepińskiej, wylanie asfaltowych dywaników na kolejnych drogach w gminie.

Znajdująca się przy dużym bazarze ul. Kupiecka w połowie zostanie zmodernizowana w kierunku skrzyżowania ze Sportową. Droga będzie poszerzona o dodatkowy pas ruchu, żeby w każdym kierunku był swobodny wyjazd. Obecnie, szczególnie w weekendy, gdy ruch na targowisku jest duży, tworzą się tam korki. Inwestycja przewiduje też tam budowę chodników. W budżecie zarezerwowano na ten cel 800 tys. zł. Budowa powinna się skończyć najpóźniej w lipcu.

500 tys. zł zarezerwowano też w budżecie na przebudowę skrzyżowania ulicy Narutowicza, Rzepińskiej i Nocznickiego. Tuż za przedszkolem Pinokio, na tzw. mostku, jest wąskie gardło, którego bardzo nie lubią kierowcy nie tylko z powodu szerokości jezdni, ale też słabej widoczności. Dlatego poszerzymy te drogę, zbudujemy tam też chodniki, których na niektórych odcinkach brakuje, powstaną tam również dwie zatoki dla autobusów komunikacji miejskiej oraz cztery nowe przejścia dla pieszych. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca maja. Lada moment zostanie ogłoszony przetarg.

Poprawią się też warunki jazdy na ostatnim, brukowanym odcinku drogi przy ul. Konstytucji 3 Maja. Od sądu do skrzyżowania z ul. Jagiełły na jezdnię zostanie wylany asfalt. Takie nawierzchnie będą też budowane przy ul. Jagiellończyka, Witosa i Nocznickiego, na części ul. Piskiej, od skrzyżowania z Konstytucji 3 Maja (powstaną tam też nowe chodniki i miejsca parkingowe), przy Grzybowej, Wschodniej, koło świetlicy w Drzecinie, Rybocicach oraz w Golicach. Gmina przeznaczy na to 800 tys. zł. Prace te mają się zakończyć latem.

Autor: Beata Bielecka | 21 lutego 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one