Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

W „dwójce” remont goni remont

290 tys. zł przeznaczyła gmina na wymianę instalacji elektrycznej w szkole podstawowej i gimnazjum przy ul. Wojska Polskiego. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji, w ramach której podobne prace jakie są prowadzone obecnie na piętrze szkoły, wykonano wcześniej na parterze. Ale to nie wszystko!

Przed remontem szkoła miała sieć elektryczną z lat 60., z czasów gdy budowano tę placówkę. Sieć była już mocno przeciążona, bo w szkole przybywało nowych sprzętów, komputerów, potrzebne też były nowe łącza. Stąd decyzja, żeby zbudować całkowicie nową instalację. Starą odcięto od zasilania i zostawiono w ścianach, żeby nie zwiększać zakresu prac. W ub. roku, w czasie wakacji, sieć wymieniono na parterze budynku. Teraz przyszła pora na ich dokończenie. Piętro jest już gotowe, elektrycy wymieniają teraz sieć w pomieszczeniu siłowni, która znajduje się na niższej kondygnacji. W ramach tej inwestycji malowane są też remontowane klasy, wymieniono dzwonki w szkole. W czasie wakacji w szkole będą też modernizowane schody, wcześniej wykonano już monitoring, remontowane są pomieszczenia na oddział przedszkolny. Z budżetu gminy przeznaczymy na to w sumie blisko 372 tys. zł.

Autor: Beata Bielecka | 26 lipca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one