Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Siostra Michaela Rak: - Nasze serce wypowiada dziękuję!

- Wszystko, co zostało zebrane na Ziemi Lubuskiej podczas zbiórki artykułów higienicznych i sprzętu medycznego, dojechało do Wilna. W sposób szczególny dziękujemy organizatorom zbiórki: Duszpasterstwu Akademickiemu „Parakletos” w Słubicach, wszystkim darczyńcom, mediom i osobom, które to wspierały. Państwa serce jest już w Wilnie, a nasze serce wypowiada dziękuję – napisała na fejsbokowej stronie Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki jego założycielka siostra Michaela Rak.

O zbiórce pisaliśmy zarówno na stronie internetowej gminy jak również w Gazecie Słubickiej. Na apel o pomoc dla podopiecznych wileńskiego hospicjum odpowiedziało wiele osób. Dzięki nim do wileńskiego hospicjum trafiły niedawno setki artykułów potrzebnych do pielęgnacji chorych. Przypomnijmy. W czasie wakacji w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach, miejscowych aptekach, w Collegium Polonicum, przez miesiąc wystawione były kosze na dary dla wileńskiego hospicjum.

Pomysłodawczynią zbiórki była Alicja Pitak z Duszpasterstwa Akademickiego Parakletos w Słubicach. W 2016 roku w ramach programu Erasmus studiowała w Wilnie. Mieszkała u sióstr zakonnych, które prowadzą tam hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. Założyła je siostra Michaela Rak, dzięki której wcześniej, podobna placówka, powstała też w Gorzowie Wlkp. W przeprowadzeniu akcji pomógł jej ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach.

– Paczki z darami przychodziły z Gorzowa Wielkopolskiego, Witnicy, a nawet Berlina. Niesamowite było to, że zgłaszali się do nas seniorzy, którzy mówili, że chcą pomóc, bo ich przodkowie pochodzili z Wilna – mówił ks. Rafał, podsumowując zbiórkę.

Autor: Beata Bielecka | 28 sierpnia 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one