Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

BMW wybrało Słubice!

- Bardzo zabiegaliśmy o tego inwestora i się udało! - cieszył się burmistrz Tomasz Ciszewicz, który uczestniczył 20 października w zawieszeniu wiechy na przyszłym gigantycznym magazynie budowanym koło terminala w Świecku. To stąd już w przyszłym roku dostarczane będą części dla ok. 150 dilerów BMW w Polsce i wschodnich Niemczech. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile miejsc pracy przybędzie w gminie. Nieoficjalnie mówi się o ok. 300.

- Słubice są bardzo dobrym miejscem dla inwestorów i staramy się, żeby więcej, tak renomowanych firm jak BMW, się u nas zadomowiło. Dwóch kolejnych inwestorów rozważa prowadzenie u nas, na terenie będącym częścią Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, swojej działalności i to jest kolejna dobra wiadomość – dodał burmistrz.

Jak podkreślał podczas uroczystości Wolfgang Baumann, wiceprezes ds. logistyki BMW Group, nie można było wybrać lepszego miejsca na tę inwestycję. Budowany właśnie magazyn części zamiennych będzie położony zaledwie 6 km od polsko-niemieckiej granicy i 110 km od Berlina, gdzie BMW ma swoją fabrykę. Grupa BMW zdecydowała się na przeniesienie tu swojego dotychczasowego magazynu ze względu na strategiczną lokalizację pozwalającą obsługiwać rynki Polski i wschodnich Niemiec.  - Oddanie do użytku centrum planowane jest na drugi kwartał 2018 roku – zapowiedział inwestor.

BMW, we współpracy z przedsiębiorstwem Goodman, buduje magazyn, o powierzchni ponad 32 000 mkw, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezes zarządu strefy Krzysztof Kielec podkreślał podczas uroczystości w Świecku, że jest dumny, że tak renomowana firma jak Grupa BMW zdecydowała się na umiejscowienie swojego zakładu na terenie KSSSE. - Wspieramy inwestorów, oferując im merytoryczne doradztwo, możliwość uzyskania pomocy publicznej, działki inwestycyjne z dostępem do infrastruktury, pomoc w kontaktach z władzami samorządowymi oraz innych aspektach, które wpływają na proces inwestycyjny na obszarze zarządzanym przez KSSSE – mówił.

Budowa w Świecku to pierwsza inwestycja Goodmana dla Grupy BMW w Polsce i jednocześnie czwarty projekt dla giganta motoryzacyjnego w Europie. - Magazyn spełni wszystkie wymagania stawiane nowoczesnemu obiektowi logistycznemu dla branży motoryzacyjnej. Zostanie wybudowany zgodnie ze standardami ochrony przeciwpożarowej FM Global, będzie wyposażony w oświetlenie LED w części magazynowej i biurowej, będzie posiadał wydzieloną strefę przeznaczoną na składowanie materiałów niebezpiecznych, strefy o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa i zewnętrzną zadaszoną powierzchnię magazynową – podkreślał przedstawiciel wykonawcy.

Autor: Beata Bielecka | 23 października 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one