Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Śpiewająco weszliśmy w nowy rok. Ależ to był koncert!

Gmina Słubice zaprosiła w sobotni wieczór (20 stycznia) mieszkańców na noworoczny koncert. Tradycja tych muzycznych spotkań, których pomysłodawcą była Barbara Weiser i chórzyści z Adoramusa, sięga roku 1998. Żeby nawiązać do tego wydarzenia w sobotni wieczór w auli Collegium Polonicum, tak jak 20 lat temu zabrzmiała IX Symfonia Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie. I tak jak wtedy za pulpitem dyrygenckim stanął Nikos Athineos. Orkiestrze towarzyszyły chóry: Adoramus, Heavenly Voices, Singakademie oraz Eurythm z Gimnazjum im. K. Liebknechta we Frankfurcie oraz soliści: Małgorzata Trojanowska (sopran), Aneta Łukaszewicz (alt), Paweł Cichoński (tenor) i Paweł Wiencek ( baryton), który swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w Adoramusie.

Zanim zabrzmiała symfonia Beethovena, dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski zaprosił na scenę Barbarę Weiser przypominając, że to głównie dzięki jej determinacji i zapałowi udało się zorganizować pierwszy koncert noworoczny, który odbył się w kościele św. Ducha w Słubicach i zgromadził ponad 1500 osób, a także kolejne.

B. Weiser, założycielka Adoramusa i prezes Słubickiego Towarzystwa Muzycznego odebrała podziękowania m.in. z rąk przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka i zastępcy burmistrza Słubic Romana Siemińskiego, który przekazał jej też gratulacje od burmistrza Tomasza Ciszewicza, niemogącego uczestniczyć w koncercie z powodu ważnego wyjazdu.

W swoich gratulacjach T. Ciszewicz podkreślał, że koncerty noworoczne zawsze były szczególnymi wydarzeniami dla wszystkich, którym muzyka gra w sercach. - Każda sztuka dąży, żeby stać się muzyką, bo to najlepszy język do poruszenia tego, co w każdym z nas najlepsze. Serdecznie dziękujemy, że dzięki Pani mieszkańcy Słubic i regionu mają możliwość uczestniczenia w tych wyjątkowych koncertach, które kształtują naszą wrażliwość muzyczną. Życzymy Pani zdrowia, realizacji nowych muzycznych wyzwań i kontynuowania pięknej tradycji szerzenia kultury muzycznej – napisał do B. Weiser burmistrz T. Ciszewicz. Wśród prezentów, które dostała B. Weiser był m.in. pulpit dyrygencki podarowany przez gminę.

Fotorelacja z tego wydarzenia autorstwa Anny Panek-Kusz.

 

Autor: Beata Bielecka | 22 stycznia 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one