Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Strażacy dzieki pomocy gminy dostali nowe auto

40 tys. zł z budżetu gminy przekazał samorząd Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach dzięki czemu strażacy mogli kupić nowiutkiego Forda Tourneo Courier do szybkiego reagowania. Auto jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, który usprawni ich pracę. Burmistrz Tomasz Ciszewicz przekazał dziś oficjalnie kluczyki do samochodu komendantowi PPSP Wojciechowi Śliwińskiemu.

Auto, o które wzbogacili się strażacy, wykorzystywane będzie m.in. w sytuacjach gdy trzeba zlikwidować wyciek niebezpiecznych substancji. Posiada na wyposażeniu m.in. materiały do szybkiego uszczelniania zbiorników, detektor chloru, sprzęt do zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych, kamerę wziernikową niezbędną w sytuacjach gdy do wycieku dochodzi w miejscach trudno dostępnych. 

Gmina sfinansowała zakup samochodu w połowie, drugą część pozyskano w ramach projektu sfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.- Nie pierwszy raz gmina pomaga strażakom w różnego rodzaju zakupach, ale nie mam wątpliwości, że warto to robić, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówił burmistrz Tomasz Ciszewicz. 

 

Autor: Beata Bielecka | 1 października 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one