Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Uczniowie „jedynki” uczyli się zdrowo żyć

Dziś, 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach zakończył się ” Tydzień profilaktyki”. Dzieci, dzięki zaangażowaniu m.in. rodziców i nauczycieli, mogły poszerzyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dobrze się przy tym bawiąc. Odbywające się przez pięć dni imprezy wsparła gmina, w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Pierwszy dzień upłynął uczniom pod hasłem ,,Zachowania sprzyjające i zagrażające zdrowiu - podejmowanie odpowiedzialnych wyborów”. Dzieci wzięły udział m.in. w konkursie wiedzy „Dbam o zdrowie”. Drugi dzień przyniósł im zawody sportowe i zumbę, bo wtorkowe motto brzmiało „3-maj formę”.

Środa była Dniem Dobrego Słowa. Uczniowie przygotowali plakaty na temat kultury osobistej, wykorzystując do tego artykuły i ilustracje, tworząc ciekawe komiksy, które wywiesili następnie w widocznych miejscach w szkole. Była też zabawa „Dla każdego coś miłego”. Chętni mogli napisać liścik z serdeczną treścią i wręczyć koledze, koleżance lub pracownikowi szkoły.

Czwarty dzień upłynął uczniom na festynie pod hasłem "Mam apetyt na zdrowie a smaki regionów”. Dzięki zaangażowaniu rodziców powstały stoiska ze zdrową żywnością, wystawa produktów sprzyjających zdrowiu ale też takich, które szkodzą. Każda klasa wraz z rodzicami przygotowała stoiska z potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Można było spróbować potraw kuchni kaszubskiej, wielkopolskiej, dowiedzieć się co jadają na Mazowszu…

Festonowi towarzyszyły prezentacje artystyczne. Wystąpił m.in. polsko - niemiecki chór dziecięcy Singing all together pod dyrekcją Magdaleny Iłowskiej, ciekawy program przygotowały dzieci z klas I – III, które śpiewały m.in. po kaszubsku. Tego dnia wręczono też nagrody za konkursy, które odbyły się w ramach „Tygodnia profilaktyki”. W ostatnim dniu w programie było czytanie bajek terapeutycznych w klasach I – III, w oparciu o które dzieci tworzyły później prace plastyczne.

Koordynatorką projektu była Aneta Znajomska – Grochoła. – Dziękujemy też szczególnie rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy kolejny raz sprawili, że festyn rodzinny, tym razem powiązany z tematyką zdrowia, stał się niezapomnianym wydarzeniem w szkole – podkreśla dyrektorka Magdalena Iłowska. - Podziękowania kierujemy też do pań z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, które jak każdego roku wspomogły nasze działania w zakresie profilaktyki. Był pomiar ciśnienia, cukru, można było zobaczyć jak prawidłowo czyścić zęby – dodaje.

Fot. Anna Panek-Kusz

Autor: Beata Bielecka | 9 czerwca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one