Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Wakacje? Podpowiadamy, co, gdzie, kiedy?

Seanse filmowe, zajęcia dla małych majsterkowiczów i darmowy basen – takie aktywne formy spędzania wakacji proponuje nasza gmina dzieciom. Dla nieco starszych mieszkańców, którzy interesują się tematyką filmową, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury we współpracy ze "Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Kod_krowa" przygotował warsztaty filmowe. Ruszają dziś (11 lipca). To już piąta edycja tej imprezy.

Osoby zainteresowane warsztatami zapraszamy dziś o 20.00 do SMOKa na spotkanie organizacyjne. Po nim, o 20.30, odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych z poprzednich edycji. W kolejnych dniach odbywać się będą zarówno warsztaty filmowe jak i pokazy filmów. 12 lipca o 20.30 zaprezentowany zostanie obraz studentów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego z ich podróży po Nepalu, w czwartek o tej samej godzinie SMOK zaprasza na Polskie Animacje Dokumentalne, a w piątek o 20.30 na film "10 lat do Nashville". 15 lipca podczas pokazu finałowego zaprezentowane zostaną efekty tegorocznej pracy.

Tym, którzy wolą spędzać czas na sportowo, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje basen. Wstęp dla dzieci i młodzieży do lat 18, mieszkających na terenie naszej gminy, jest darmowy. Pozostali mogą korzystać z basenu za symboliczną opłatą w wysokości 2zł, dorośli natomiast zapłacą 5zł.

SOSiR jest też miejscem akcji „Lato w mieście na sportowo – aktywnie i zdrowo”, w ramach której organizowane są sportowe półkolonie. Pierwszy turnus kończy się w tym tygodniu, ale do końca wakacji planowane są jeszcze dwa.

Propozycje dla najmłodszych mieszkańców ma też Stowarzyszenie po PROstu, które od 10 do 14 lipca organizuje kolejną edycje Małego Majsterkowicza. W trakcie zajęć uczestnicy wykonują zabawki i narzędzia oraz badają jak zbudowane są i jak działają sprzęty używane w gospodarstwach domowych(zapisy, tel. 577 853 349. Zajęcia odbywają się w pracowniach warsztatowych przy ul. Kilińskiego 9L).

Natomiast ratownicy medyczni zachęcają do zajęć w ramach akcji „Miś Ratownik”. Na pokazy dotyczące tego, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do Małgorzaty Żukrowskiej (m.zukrowska@szpitalslubice.pl) lub do sekretariatu szpitala, tel. 95 750 1410.

Na koniec kilka słów o tym, co już było. 10 lipca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury miały miejsce warsztaty „W ciemni fotograficznej”, które poprowadził Tomasz Fedyszyn. To właśnie tam młodzi mieszkańcy Słubic mieli okazję przekonać się, jak wygląda robienie zdjęć, bez użycia aparatu fotograficznego.

Tekst i fot. Kinga Banaśkiewicz

Autor: Beata Bielecka | 11 lipca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one