Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

W czasie Miejskiego Święta Hanzy moc atrakcji dla dzieci

W sobotę, na łąkach przy Odrze, po obu stronach mostu, stanie hanzeatyckie miasteczko z mnóstwem atrakcji dla dzieci i stoisk rzemieślniczych. Młynopiekarnia, warsztat czerpania papieru, warsztaty garncarski i tkacki, średniowieczna mennica, stanowisko kowala, kata czy iluminatora – tam nikt nie będzie się nudził.

W Młynopiekarni będzie można zająć się wytwarzaniem mąki na żarnach i wypiekaniem podpłomyków, a warsztaty tkackie zapoznają z techniką ręcznego tkania poprzez naukę prostych splotów. Będzie też plac walki na bezpieczne miecze oraz o wielka gra planszowa „Najazd Mongołów”. Najmłodszych ucieszy na pewno wesołe miasteczko. Wszystkich gości zabawiać będą zespoły z miast partnerskich Słubic i Frankfurtu. W sobotę o 14.00 najmłodszych do wspólnej zabawy zaproszą Siostry Wajs i rozśpiewana Stonoga, które przygotowują dynamiczne, przebojowe show. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w muzyczno-wokalnych warsztatach, zanucić z Siostrami Wajs wesołe piosenki czy zatańczyć w rytm kubańskiej muzyki. Atrakcją będzie też występ Grzegorza Turnaua, który o 16.00 na małej scenie przy moście, zaśpiewa piosenki dla dzieci. Artysta zaprasza na rodzinne muzykowanie.

Autor: Beata Bielecka | 13 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one