Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Dzieci ze Słubic wyjadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Troje dzieci ze Słubic spędzi bezpłatne wakacje w górach dzięki Fundacji Muszkieterów, która organizuje II edycję programu „Wakacje z Muszkieterami”. W sumie weźmie w niej udział blisko 1000 dzieci z całej Polski, w wieku od 8 do 14 lat. W tym roku będą się bawić na koloniach w Dźwirzynie oraz podhalańskich wsiach: Murzasichle i Sierockie.

Podopieczni oprócz zabaw i wypoczynku poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności. − Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto − To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”. „Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów. Honorowy patronat nad akcją objęła prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, akcję wspiera też medalistka olimpijska Sylwia Gruchała. Dzięki tej inicjatywie dzieci z niezamożnych rodzin mają okazję wyjechać na letni wypoczynek, często po raz pierwszy w życiu. W okresie wakacyjnym odbędzie się aż 9 turnusów kolonijnych. W Słubicach letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè, zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów − Fundacji Muszkieterów.

Tekst: Kinga Banaśkiewicz

Autor: Beata Bielecka | 13 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one