Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

To było radosne i refleksyjne Narodowe Święto Niepodległości

99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w gminie na kilka sposobów. W piątek, 10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyły się biegi uliczne, w których wzięła udział rekordowa liczba młodych biegaczy (ponad 700), a dziś, 11 listopada słubiczanie modlili się za Ojczyznę w kościele pw. Św. Ducha, po południu odbył się rodzinny festyn, a wieczorem koncert kameralny muzyki polskiej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości, których organizatorem był Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbyły się już po raz 28. Na starcie stanęli zarówno mali biegacze z przedszkoli, jak i uczniowie różnych szkół. Przedszkolaki walczyły o Puchar ks. Kanonika Józefa Zadwornego, pozostali o medale i puchary ufundowane m.in. przez gminę i starostwo powiatowe. Wielu słubiczan, w tym przedstawiciele różnych organizacji społecznych, radni miejscy i powiatowi, uczestniczyło także w mszy świętej, w czasie której o wolności, patriotyzmie i potrzebie jedności mówił w kazaniu ksiądz proboszcz Henryk Wojnar. Burmistrz Tomasz Ciszewicz podkreślał w swoim przemówieniu, że patriotyzm to także szacunek i dbanie o swoją małą ojczyznę, w której się żyje, a starosta Marcin Jabłoński przypomniał karty z polskiej historii. Wieczorem Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprosił na koncert kameralny z muzyką I. J. Paderewskiego, F. Chopina i H. Wieniawskiego w wykonaniu Anastazji Łysenko, Moniki Pończochy i Macieja Smoląga.

Autor: Beata Bielecka | 13 listopada 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one