Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

SMOK wie jak wspierać kulturę!

200 warsztatów artystycznych dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu, wsparcie finansowe na promocję transgranicznych imprez, uruchomienie systemu wspólnej sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne po obu stronach Odry, redagowanie polsko-niemieckiego kalendarza imprez – Słubicki Miejski Ośrodek Kultury stworzył projekt „Kultura głupcze”, który przez trzy lata będzie finansowany głównie z budżetu Brukseli.

Projekt, w którym SMOK jest liderem (partnerem - frankfurckie Forum Kleista) zatwierdził, obradujący w Cottbus 4-5 kwietnia, Komitet Monitorujący Polska- Brandenburgia. Na jego realizację słubicko-frankfurckiego projektu pójdzie 323 tys. euro, z czego 85 proc. pochodzić będzie z funduszy unijnych. – Bardzo nas ucieszyła ta wiadomość, bo to oznacza, że będziemy mogli wzmocnić struktury współpracy kulturalnej z Frankfurtem na kilku płaszczyznach – mówi dyrektor SMOKa Tomasz Pilarski. Unia będzie m.in. przez trzy lata dokładać do promocji cyklicznych imprez organizowanych przez Dwumiasto, jak choćby Miejskiego Święta Hanzy, Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej Transvocale, festiwalu teatralnego Unithea, Labiryntu czy Dni Muzyki nad Odrą. –Dzięki temu będziemy mogli zapewnić naszym imprezom lepszą promocję w całym regionie nie obciążając przy tym własnego budżetu – mówi T. Pilarski.

Poza tym Bruksela współfinansować będzie organizację 200 warsztatów z dziedziny kultury tematycznie związanych z naszymi transgranicznymi imprezami. W praktyce ma to wyglądać tak, że na przykład Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT zostanie poprzedzony cyklem warsztatów dla zainteresowanych sztukami wizualnymi, a w ramach Transvocale będą warsztaty z piosenki autorskiej połączone z koncertem. - Nowością w naszym Dwumieście ma być też uruchomienie wspólnego systemu sprzedaży biletów na imprezy odbywające się w Słubicach i Frankfurcie – mówi T. Pilarski. Oznacza to, że słubiczanin, który zechce się wybrać na koncert do sąsiadów, bez problemu bilet kupi w SMOKu lub przez Internet, płacąc za to w swojej walucie. Będzie to bardzo wygodne tym bardziej, że SMOK wspólnie z Forum Kleista, w ramach projektu „Kultura głupcze” zatrudni osobę, która tworzyć będzie polsko-niemiecki kalendarz imprez, tak by mieszkańcy byli na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi wydarzeniami w Dwumieście.

Projekt - Kultura, głupcze! Wzmocnienie strategicznego partnerstwa w obszarze kultury – etap I - będzie finansowany z ramach programu Interreg V a, a całkowita kwota dofinansowania wyniesie ponad 273 tys. euro.

Autor: Beata Bielecka | 10 kwietnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one