Słubice

  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

(Do)wolność czytania w słubickiej bibliotece!

Piknik czytelniczy, warsztaty twórcze ”Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”, spektakl teatralny dla dzieci, niecodzienne sesje fotograficzne z książkami - to tylko część propozycji słubickich bibliotekarzy, którzy zachęcają do udziału w XV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek.

Od 8 do 15 maja 2018 r. obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: "(Do)wolność czytania". Z tej okazji słubicka biblioteka przygotowała bogaty program.

Dziś o 15.00 spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków pt. (Do)wolne gotowanie i czytanie. W piątek, od 10.00 do 14.00, bibliotekarze czytają przedszkolakom. W poniedziałek 14 maja o 9.00 w bibliotece będzie okazja obejrzeć spektakl teatralny ”O pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru Tak.

Bardzo ciekawie zapowiada się wtorkowa akcja (15 maja) pod hasłem Sleeveace, ubierz się w książkę. - Przyjdź do biblioteki, a my zrobimy Ci zdjęcie! Sleeveace to fotografia, przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki - wyjaśniają bibliotekarze i zapraszają od 11.00 do 15.00.

Do 15 maja można też wrzucać na profil facebookowy słubickiej biblioteki swoje zdjęcia z książką. - Pokaż gdzie czytasz? Jak czytasz? Co czytasz? - namawiają bibliotekarze. Zachęcają też do akcji "Książka w zamian!" - Przyjdź do biblioteki, zostaw swoją książkę i wybierz inną, druga dostaniesz w prezencie!- wyjaśniają.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Autor: Beata Bielecka | 10 maja 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one