Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Z Andrzejem Stasiukiem poszukamy Galicji nad Odrą

5 października 2018 roku zapraszamy do Muzeum Kleista na minifestiwal inspirowany "Opowieściami galicyjskimi" Andrzeja Stasiuka.
Pisarz spotka się z publicznością o 19.00. Podczas wieczoru autorskiego towarzyszyć mu będą aktorzy: Lena Witkowska, Stefan Stern i Manfred Möcka. Wcześniej, od 10.30 naukowcy z Polski i Niemiec dyskutować będą o konsekwencjach przymusowej migracji w XX wieku po obu stronach Odry i zaprezentują wyniki swoich interdyscyplinarnych badań. W festiwalu wezmą udział: kulturoznawca prof. Beata Halicka, dziennikarz Lutz Kleveman i dramaturg Robert Urbański. W programie także m.in. występ chóru kameralnego Con Sono ze Słubic, degustacja potraw kuchni łemkowskiej i pokazy filmowe.

Festiwal organizują berlińscy twórcy teatralni: Oliver Spatz i Thomas Roth, którzy przed pięciu laty odwiedzili Andrzeja Stasiuka w Beskidzie Niskim, gdzie polski pisarz mieszka i tworzy. Autor "Opowieści galicyjskich" w mroźnej, zimowej aurze zaprowadził ich do miejsc, które stanowiły inspirację dla książki. Przy wiejskiej ulicy, gdzie do końca lat czterdziestych stały drewniane domy łemkowskich chłopów, na opuszczonym terenie pozostały tylko resztki kaplicy. Wysiedleni mieszkańcy tych terenów znaleźli w tekstach Stasiuka obrazowy i poruszający język pamięci.

Współorganizatorem festiwalu jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, a wydarzenie sponsorują: Kulturland Brandenburg i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wstęp na cały festiwal kosztuje 10 euro, na spotkanie z A. Stasiukiem - 5 euro.

Autor: Beata Bielecka | 5 października 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one